Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK, Teknoloji Şirketinin Bedelsizine Onay Verdi!

15 Kasım’da haftalık bültenini kamuoyu ile paylaşan SPK, İndeks Bilgisayar’ın bedelsiz başvurusunu onayladı. Bazı şirketler ve şahıslar için suç duyurusunda bulunuldu.
SPK, Teknoloji Şirketinin Bedelsizine Onay Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Kasım tarihli haftalık bültenini paylaştı. Kurul, İndeks Bilgisayar’ın (INDES) bedelsiz sermaye artırımını onaylarken 3 internet sitesi ve 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kurul, izinsiz 35 foreks sitesine karşı hukuki işlem başlatacak.

İndeks Bilgisayar, 2 Ekim tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurmuştu.

SPK, Teknoloji Şirketinin Bedelsizine Onay Verdi

SPK, INDES’in bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun onaylandığını ifade etti. Şirket artırım işlemi sonrasında sermayesini yüzde 234 oranında artırarak 224 milyon TL’den 750 milyon TL’ye çıkaracak.

SPK, Teknoloji Şirketinin Bedelsizine Onay Verdi

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Yürütülen incelemeler neticesinde “extradeforex”, “excapital” ve “netfxcm” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları hakkında suç duyurularının yapılmasına karar verildiği belirtildi.

İzinsiz sermaye piyasası faaliyet suçunun işlenmesine kullanılan araçların sağlanması (yetkilisi olduğu şirketin banka hesaplarının kullandırılması) ve/veya suçun işlenmesinde yardımda bulunarak icrasının kolaylaştırılması suretiyle suça iştirak edilmesi sebebiyle 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

SPK, Teknoloji Şirketinin Bedelsizine Onay Verdi

Kurul, haftalık bülteninde ürütülen incelemeler sonucunda izinsiz foreks işlemi gerçekleştirilen 35 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.