Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!

11 Mayıs tarihli bülteninde halka arzlara ilişkin herhangi bir gelişme paylaşmayan SPK, 3 şirketin bedelsizine onay verirken diğer detayları da paylaştı.
SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 11 Mayıs tarihli bültenini paylaştı. Bültende halka arzlarla ilgili bir bilgi yer almazken 3 şirketin bedelsizine onay verildi. 2 şirkete ve bir kişiye para cezası verilirken 5 şirketin borçlanma aracı ihracı onaylandı. Kurul, 24 siteye erişim engeli getirirken 5 fonun kurulmasına ve 1 şirketin yatırım danışmanlığı faaliyeti sürdürmesine izin verdi.

Bültende Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi’nin (OTKAR) yüzde 400, E-Data Teknoloji Pazarlama’nın (EDATA) yüzde 200, Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret’in yüzde 100 bedelsiz sermaye artışı onaylandı.

SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!Kaynak: SPK

SPK, Gri Portföy Yönetimi AŞ Nar Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Global MD Portföy Yönetimi AŞ Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Global MD Portföy Yönetimi AŞ Health Tech Sağlık Teknolojileri Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verdi.

Bunların yanında T.T.L. Tütün Sanayi ve Dış Ticaret, Fiba Faktoring, Philip/Capital Menkul değerler, Zorlu Enerji Elektrik Üretim ve Deniz Faktoring’in borçlanma ihraçları da onaylandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu