Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!

11 Mayıs tarihli bülteninde halka arzlara ilişkin herhangi bir gelişme paylaşmayan SPK, 3 şirketin bedelsizine onay verirken diğer detayları da paylaştı.
SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 11 Mayıs tarihli bültenini paylaştı. Bültende halka arzlarla ilgili bir bilgi yer almazken 3 şirketin bedelsizine onay verildi. 2 şirkete ve bir kişiye para cezası verilirken 5 şirketin borçlanma aracı ihracı onaylandı. Kurul, 24 siteye erişim engeli getirirken 5 fonun kurulmasına ve 1 şirketin yatırım danışmanlığı faaliyeti sürdürmesine izin verdi.

Bültende Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi’nin (OTKAR) yüzde 400, E-Data Teknoloji Pazarlama’nın (EDATA) yüzde 200, Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret’in yüzde 100 bedelsiz sermaye artışı onaylandı.

SPK OTKAR, EDATA, MAVI’nin Bedelsizine Onay Verdi!Kaynak: SPK

SPK, Gri Portföy Yönetimi AŞ Nar Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Global MD Portföy Yönetimi AŞ Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Global MD Portföy Yönetimi AŞ Health Tech Sağlık Teknolojileri Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Bunların yanında T.T.L. Tütün Sanayi ve Dış Ticaret, Fiba Faktoring, Philip/Capital Menkul değerler, Zorlu Enerji Elektrik Üretim ve Deniz Faktoring’in borçlanma ihraçları da onaylandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.