Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Onay Verdi: Bedelli ve Bedelsiz İki Sermaye Artırımı Var!

SPK tarafından paylaşılan haftalık bültende, biri bedelli biri bedelsiz olmak üzere iki şirketin sermaye artırımı onayı yer aldı. Detaylar haberde…
SPK Onay Verdi: Bedelli ve Bedelsiz İki Sermaye Artırımı Var!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 105 milyon lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu ve Şekerbank Türk AŞ’nin 640 milyon liralık bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı.

SPK bültenine göre, kurul ayrıca Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 250 milyon lira, Akdeniz Faktoring AŞ’nin 200 milyon lira ve Türkiye Halk Bankası AŞ’nin 60 milyar liralık borçlanma aracı ihracı başvurularına da onay verdi.

Bunun yanı sıra, Nurol Varlık Kiralama AŞ’nin 1 milyar lira ve Emlak Varlık Kiralama AŞ’nin 3 milyar liralık yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikası ihracı başvuruları kabul edildi.

SPK, RE-PIE Portföy Yönetimi AŞ Vole Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna ve katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesini onaylarken, BV Portföy Yönetimi AŞ Hisse Senedi Şemsiye Fonu’nun kuruluş talebini de olumlu karşıladı.

SPK, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda 29 kişi ve 21 internet sitesi içerik sağlayıcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Kurul ayrıca, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 29 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın