Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK, MOBTL İşlemlerinden Dolayı 3 Kişiye İşlem Yasağı Verdi

SPK haftalık bülteni yayımlandı. Açıklanan bilgilere göre 3 kişiye şüpheli işlemlerinden dolayı yasak uygulandı. İşte detaylar;
SPK, MOBTL İşlemlerinden Dolayı 3 Kişiye İşlem Yasağı Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftada bir yayımladığı bülteninde yasalara aykırı işlemlerin gerçekleştirilmesi halinde gerçek veya tüzel kişilere yasaklar ve tedbirler uyguluyor. 8 Aralık tarihinde yayımlanan haftalık bültende, Mobiltel İletişim (MOBTL) hisselerinde 3 kişinin faaliyetlerinin incelendiği ve bu kişilere yasak uygulanması kararı alındığı belirtildi.

SPK tarafından aktarılan bilgilere göre MOBTL pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlere 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107. maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması gerekçesiyle ve 6362 sayılı SPK’nın 1. Maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunması amacıyla 3 kişiye yasak uygulandığı duyuruldu.

Sermaye piyasasında yaptığı kanunlara aykırı faaliyetlerden dolayı Salih Emre Üregen, Serkan Uzun ve Halil Uzun’a 9 Aralık tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı getirildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.