Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Marshall’ın Sermayesini Onaylarken Bir Şirkete Ceza Verdi

26 Ocak tarihli SPK bülteni paylaşıldı. Bültende bir şirkete para cezası verilirken bir şirketin de sermaye artırımı şarta bağlı onaylandı. İşte detaylar;
SPK Marshall’ın Sermayesini Onaylarken Bir Şirkete Ceza Verdi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 26 Ocak tarihli haftalık bültenini yayımladı. Bültende Güncel Bağımsız Denetim Danışmanlık’a 139 bin 566 lira para cezası verildiği ve Marshall Boya’nın tahsisli sermaye artırımının onaylandığı belirtildi. Ayrıca Çelik Halat’ın zorunlu pay alım teklifi başvurusunun da karara bağlandığı duyuruldu.

SPK, Güncel Bağımsız Denetim Danışmanlık’a tespit edilen mevzuata aykırı faaliyetler sebebiyle 139 bin 566 lira idari para cezası verdi.

Çelik Halat

Çelik Halat’ın (CELHA) yüzde 69,83’lük oranındaki paylarının Doğan Holding’den Artaş İnşaat ve Betatrans Lojistik Sanayi’ye devredilmesinden sonra şirket tarafından yapılacak zorunlu pay alım teklifi başvurusu hakkında bir sonuca varıldı.

Kurul, Çelik Halat’ın diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere beher 1 nominal değerli şirket payı için 17,39 TL ile 0,9006 euronun pay alım teklifinin fiilen başlayacağı günden önceki iş günü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) açıklayacağı döviz kuru kullanılarak hesaplanacak TL karşılığından yüksek olanı üzerinden pay alım teklifinde bulunma başvurusunu onayladı.

Marshall Boya’nın Sermaye Artırımı

Marshall Boya’nın başvurusu, sermaye artırımına konu olan payların nominal tutarının payların satış fiyatının şirket tarafından borsaya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önüne alınarak, yapılacak başvuru sonucu baz fiyat ve nominal değerden aşağı olmamak üzere hesaplanacak pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle onaylandı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi şartı da eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.