Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK, KONYA ve PKART Hisselerinde 6 Kişiye Yasak Getirdi

SPK, yatırımcıların haklarının korunması amacıyla Konya Çimento ile Plastikkart Akıllı Kart İletişim'de spekülatif işlem yapan kişilere işlem yasağı koydu.
SPK, KONYA ve PKART Hisselerinde 6 Kişiye Yasak Getirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2023/51 sayılı bültende 6 kişiye, 6 ay işlem yasağı getirdi. Konya Çimento Sanayii AŞ (KONYA) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde, SPK’nın 107/2 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca 5 kişi hakkında 6 ay işlem yasağı getirildi.

29.08.2023 tarihinden itibaren Berat Akbaş, Emre Altay Bereket, Ferhat Akbaş, Halil Bora Bereket ve Havva Üstün borsada işlem yapamayacak.

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ (PKART) paylarında da aynı gerekçe ve tedbirler neticesinde Serkan Akıncı isimli yatırımcıya, bugünden başlayıp 6 ay boyunca işlem yasağı getirildi.

KONYA hisseleri son işlem gününü yüzde 0,71 değer kaybıyla 6.101 liradan tamamladı. Şirket hisseleri haftalık dönemde yüzde 4,50, aylık yüzde 46 ve yıllık yüzde 374 yükseldi.

Yüzde 9,97 artışla 41,9 liradan kapanış yapan PKART ise son bir haftada yüzde 18’e yakın getiri sundu. Hisselerin aylık artış oranı yüzde 32, yıllık yüzde 120’yi gösterdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.