Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Hat-San, Reeder ve Adra’nın Halka Arzını Onayladı!

Borsa İstanbul’da ilgilerin yoğun olduğu halka arzlar devam ediyor. SPK’dan 3 şirkete daha onay geldi. İşte detaylar;
SPK Hat-San, Reeder ve Adra’nın Halka Arzını Onayladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 7 Eylül tarihinde paylaştığı haftalık bülteninde Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin halka arzını onayladı.

Hat-San Gemi, 188 milyon TL olan mevcut sermayesini 33,4 milyon TL bedelli olarak artırarak 221,5 milyon TL’ye çıkaracak. Mevcut ortaklardan Pekar Grup İnşaat A.Ş’nin sahip olduğu 10,8 milyon TL nominal değerli B grubu hamiline yazılı payların satışı gerçekleştirilecek. Şirket, paylarını 22,60 TL’den halka arz edecek.

SPK Hat-San, Reeder ve Adra’nın Halka Arzını Onayladı!Kaynak: KAP

Reeder Teknoloji, 780 milyon TL olan mevcut sermayesini 170 milyon TL artırarak 950 milyon TL’ye yükseltecek. Mevcut ortaklardan Uygar Saral’a ait 45 milyon TL nominal değerli C grubu hamiline yazılı payların satışı gerçekleştirilecek. Paylar, 9,30 TL’den satışa sunulacak.

Adra GYO’nun 220 milyon TL olan mevcut sermayesi, halka arzla birlikte 73,7 milyon TL yükselerek 293,7 milyon TL’ye çıkacak. Şirketin payları 22,66 TL ile halka arz olacak.

GCM Yatırım Banner

SPK’nın Aldığı Diğer Kararlar

Kurul, İmaş Makine Sanayi A.Ş (IMASM) paylarındaki işlemleri nedeniyle 6 kişiye idari para cezası verdi.

İttifak Holding A.Ş (ITTFH) paylarındaki işlemleri sebebiyle 10 kişi ve 1 şirkete para cezası uygulandı.

Bunların yanında 6 kişi ve 2 internet sitesi içerik sağlayıcıları hakkında çeşitli sebeplerden suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

SPK, internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 58 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.