Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Duyurdu: O Hissede İşlem Yapan 2 Kişiye 6 Ay Yasak Geldi

15 Şubat tarihinde paylaşılan SPK bülteninde İş Yatırım Ortaklığı’nda gerçekleştirdiği işlemler dolayısıyla 2 kişi için işlem yasağı kararı alındı. İşte detaylar;
SPK Duyurdu: O Hissede İşlem Yapan 2 Kişiye 6 Ay Yasak Geldi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Şubat tarihli haftalık bültenini paylaştı. Bültende sermaye artırımı ya da halka arz onayı kapsamında herhangi bir açıklama yer almadı. SPK, 2 kişi için 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildiğini ifade etti.

İş Yatırım Ortaklığı (ISYAT) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunduğu belirtildi.

SPK Duyurdu: O Hissede İşlem Yapan 2 Kişiye 6 Ay Yasak GeldiKaynak: SPK

Yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla 2 kişiye 16.02.2024 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanacağı aktarıldı.

SPK Duyurdu: O Hissede İşlem Yapan 2 Kişiye 6 Ay Yasak GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

ISYAT, 15 Şubat’ta kapanışını yüzde 0,5 düşüşle 13,9 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 34, aylık yüzde 41 ve yıllık yüzde 260 oranında değer artışı gerçekleşti.

Hisse bugün 15,3 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. BIST 100 endeksinin 1,9 arttığı günde değer kaybeden ISYAT, 2023 yılına 9,7 TL’den başlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın