Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SPK Duyurdu: Alfa Solar Enerji’nin Halka Arzına Onay Verildi

Sermaye Piyasası Kurulu, Kırıkkale’de faaliyet gösteren Alfa Solar Enerji’nin halka arzına onay verdi. Paylar kaç TL’den satılacak? İşte detaylar;
SPK Duyurdu: Alfa Solar Enerji’nin Halka Arzına Onay Verildi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bültenini paylaştı. Paylaşılan raporda Alfa Solar Enerji’nin halka arz başvurusunun onaylandığı belirtildi. Yenilenebilir enerji kaynakları ve güneş enerjisi konusunda faaliyet gösteren şirket, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde 6000 metrekarelik yüksek teknoloji ürünü robotik üretim hattı ile faaliyet gösteriyor.

Şirketin 40 milyon TL’lik mevcut sermayesi 46 milyon TL’ye bedelli olarak yükseltildi. Söz konusu paylar da halka arz edilecek. Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş’ye ait 3,2 milyon TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleşecek.

Bültene göre 1 TL nominal değerli paylar 58,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Sermaye Piyasası’nın halka arzına onay verdiği Alfa Solar Enerji’nin halka arz tarihi ise, şirket tarafından kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu