Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Duyurdu: Alfa Solar Enerji’nin Halka Arzına Onay Verildi

Sermaye Piyasası Kurulu, Kırıkkale’de faaliyet gösteren Alfa Solar Enerji’nin halka arzına onay verdi. Paylar kaç TL’den satılacak? İşte detaylar;
SPK Duyurdu: Alfa Solar Enerji’nin Halka Arzına Onay Verildi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bültenini paylaştı. Paylaşılan raporda Alfa Solar Enerji’nin halka arz başvurusunun onaylandığı belirtildi. Yenilenebilir enerji kaynakları ve güneş enerjisi konusunda faaliyet gösteren şirket, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde 6000 metrekarelik yüksek teknoloji ürünü robotik üretim hattı ile faaliyet gösteriyor.

Şirketin 40 milyon TL’lik mevcut sermayesi 46 milyon TL’ye bedelli olarak yükseltildi. Söz konusu paylar da halka arz edilecek. Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş’ye ait 3,2 milyon TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleşecek.

Bültene göre 1 TL nominal değerli paylar 58,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Sermaye Piyasası’nın halka arzına onay verdiği Alfa Solar Enerji’nin halka arz tarihi ise, şirket tarafından kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.