Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Duyurdu: 3 Şirketin Halka Arzına Onay Çıktı!

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kuzey Boru A.Ş. ile Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin halka arz başvuruları SPK tarafından onaylandı. Detaylar haberde;
SPK Duyurdu: 3 Şirketin Halka Arzına Onay Çıktı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 1 Aralık 2023 tarihinde internet sitesi üzerinden 2023-76 numaralı bültenini yayımladı. Bültende halka arz onaylarının yanı sıra sermaye artırımı onayları, bazı cezalar ile işlem yasakları gibi çeşitli kararlara yer verildi.

SPK’dan Onay Çıktı: İşte 3 Yeni Halka Arz

Bültene göre Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin 28,3 liradan, Kuzey Boru A.Ş.‘nin 36,2 liradan ve Sur Tatil Evleri GYO A.Ş.‘nin ise 49,18 liradan halka arz başvurusuna onay verildi.

Mega Metal halka arz büyüklüğü 1.775.825.000 TL, Kuzey Boru halka arz büyüklüğü 868.800.000 TL ve Sur Tatil Evleri GYO halka arz büyüklüğü ise 2.213.1000.000 TL olacak.

Söz konusu şirketler, ilerleyen günlerde onaylı izahnamesini yayımlayarak halka arz tarihlerini duyuracak.

SPK Onay Verilen 3 Halka Arz
Kaynak: SPK

İki Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay

Bültende, Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin (FONET) 104 milyon liralık, LDR Turizm A.Ş.’nin (LIDER) ise 99 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımının onaylandığı da belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Her iki şirket, önümüzdeki günlerde bedelsiz süreçlerine ilişkin açıklamada bulunacak.

SPK bülteninde 14 şirketin borçlanma aracı ihracına onay verildiği de belirtilirken ayrıca bazı suç duyuruları ve erişim engeli kararları hakkında da bilgiler verildi.

Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda bir kişiye 1,7 milyon lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ENSRI) paylarındaki işlemleri sebebiyle 11 kişiye, Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV) paylarındaki işlemleri sebebiyle 13 kişiye işlem yasağı getirildi.

Öte yandan, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 48 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.