Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Bülteni Yayımlandı: Yeni Halka Arz Onayı Çıktı mı?

Sermaye Piyasası Kurulu, 29 Şubat 2024 tarihinde yeni bültenini yayımladı. Bültende halka arz onayına yer verildi mi? Detaylar haberin devamında;
SPK Bülteni Yayımlandı: Yeni Halka Arz Onayı Çıktı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu, 29 Şubat 2024 tarihinde internet sitesi üzerinden yeni bültenini yayımladı. Yılın 13. bülteninde yeni bir halka arz onayına yer verilmedi. Dikkat çekenler bir bedelsiz sermaye artırımı onayının yanı sıra para cezaları, suç duyuruları, borçlanma aracı ihracı onayları ve internet sitesi kapatılmasına yönelik kararlar oldu.

Bültende, QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş’nin. (QNBFL) yüzde 769,56521 oranında bedelsiz sermaye artırımına onay verildiği duyuruldu.

Onayın ardından şirket, 115.000.000 TL değerindeki sermayesini 885.000.000 TL artırarak 1.000.000.000 TL‘ye yükseltmiş olacak. Bedelsiz sermaye artırımında kullanılacak tutarın tamamı iç kaynaklardan karşılanacak.

QNB Finans Finansal Kiralama Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı
Kaynak: KAP

Şirket, önümüzdeki günlerde bedelsiz süreçlerine dair bilgilendirmede bulunacak.

Bültende, LDR Turizm A.Ş. (LIDER) paylarındaki işlemleri sebebiyle 3 kişiye idari para cezası verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket hissesindeki işlemleriyle ilgili kamuya açıklanması gereken bilgileri açıklamadıkları tespit edilen kişilere toplam 418 bin 698 lira tutarında ceza kesildiği ifade edildi.

SPK'dan İdari Para Cezası Duyuruları Geldi
Kaynak: KAP

Öte yandan, dört internet sitesinin içerik sağlayıcıları ve sekiz kişi hakkında izinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunulması ve izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi gerekçeleriyle suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

SPK Radarına giren 49 İnternet Sitesi Duyuruldu
Kaynak: KAP

Ayrca, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 49 adet internet sitesine erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın