Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Bülteni Yayımlandı! Europower’ın Halka Arzına Onay Verildi

SPK, Europwer Enerji ve Otomasyon’un halka arzına ve Mega Polietilen Köpük Sanayi’nin sermaye artırımına onay verdi. İşte detaylar;
SPK Bülteni Yayımlandı! Europower’ın Halka Arzına Onay Verildi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteni yayımlandı. Bültende Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi ve Ticaret’in halka arzına onay verildi. Şirketin toplam 5 milyon TL nominal değerli B grubu paylarının satışı gerçekleşecek. Fazla talep gelmesi durumunda ise mevcut ortaklardan birine ait 10 milyon TL nominal değerli B grubu pay satışa sunulacak.

Şirketin hisseleri 40,60 TL’den işlem görmeye başlayacak. Europwer Enerji ve Otomasyon, halka arz gelirinin yüzde 25-35’ini Arge-Ürge çalışmaları, yeni yatırımlara, yüzde 25-35 devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve üretim kapasitesi/çeşitliliğin artırılmasına, yüzde 10-20 finansal borçların ödenmesine, yüzde 25-40 işletme sermayesini güçlendirmeye kullanacak.

SPK Bülteni Yayımlandı! Europower’ın Halka Arzına Onay VerildiKaynak: SPK

Ek satış dahil toplamda 60 milyon payın halka arzı yapılacak. Şirketin halka arz büyüklüğü 2,4 milyar TL olacak ve halka açıklık oranı yüzde 27,3 oranında gerçekleşecek.

Mega Polietilen

SPK, Mega Polietilen Köpük Sanayi’nin (MEGAP) yüzde 100 oranındaki bedelli sermaye artırımını onayladı. Şirket 125.000.000 TL olan mevcut sermayesini 125.000.000 TL artırarak 250.000.000 TL’ye yükseltti.

GCM Yatırım Banner

İdari Para Cezaları

SPK, Vakıf Finansal Kiralama (VAKFN) paylarındaki işlemler sebebiyle 4 şirket ve 8 kişinin yanında İnfo Yatırım’a da 3 farklı gerekçeden para cezası verildiğini duyurdu. Ayrıca Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi ve Ticaret paylarındaki işlemler nedeniyle 5 kişiye 6 ay işlem cezası verildi.

İzinsiz sermaye piyasası faaliyeti yaptığı tespit edilen bir internet sitesi ve 1 şahıs hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 29 internet sitesine ise erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.