Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Bülteni Yayımlandı: 3 Şirket için Onay Duyurusu!

Sermaye Piyasası Kurulu, 2024-6 numaralı bültenini yayımladı. Bültende 3 şirkete sermaye artırımı için onay çıktığı duyuruldu. Detaylar haberin devamında;
SPK Bülteni Yayımlandı: 3 Şirket için Onay Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 25 Ocak 2024 tarihinde internet sitesi üzerinden 2024-6 numaralı bültenini yayımladı. Bültenin içeriğinde bedelsiz ve bedelli sermaye artırım onayları, internet sitesi yasakları, para cezaları ve suç duyurularına yer verildi.

Bültende Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. (TSPOR) ve Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. (AKSUE) bedelli sermaye artırımlarına onay verildiği belirtildi.

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (BAKAB) ise bedelsiz sermaye artırımının uygun görüldüğü bilgisi verildi.

SPK Bülteni 25 Ocak 2024
Kaynak: SPK

Şirketlerin kısa süre içinde bedelli ve bedelsiz süreçlerine ilişkin bilgilendirmede bulunması bekleniyor.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye müşterilerce verilen vekaletnamelere ilişkin bilginin veya bu bilgilerde meydana gelen değişikliğin, öğrenilmesinden itibaren derhal Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ’ye bildirilmemesi gerekçesiyle para cezası verildi.

GCM Yatırım Banner

Bir kişi hakkında sosyal medya mecralarında oluşturulan üyelik bazlı gruplara yönelik izinsiz yatırım danışmanlığı faaliyetinde bulunulması sebebiyle suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

SPK Engellenen Siteler 25 Ocak 2024
Kaynak: SPK

Öte yandan, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 50 siteye erişim engeli getirilmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.