Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK, Baydöner ve Enerya Enerji’nin Halka Arzını Onayladı!

Borsa İstanbul’da halka arz rüzgarı devam ediyor. Baydöner ve Enerya Enerji’nin halka arzı SPK tarafından onaylandı. İşte detaylar;
SPK, Baydöner ve Enerya Enerji’nin Halka Arzını Onayladı!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 9 Ağustos tarihli bülteninde Baydöner Restoranları A.Ş ile Enerya Enerji A.Ş’nin halka arzına onay verdiğini duyurdu. Borsa İstanbul’da neredeyse her gün yeni bir rekora ulaşılırken yatırımcılar da halka arz olan şirketleri odağında tutmaya devam ediyor.

Daha önce paylaşılan bültende halka arzı onaylanan İzdemir Enerji Elektrik Üretim (IZENR) talep toplamaya başladı. Tatlıpınar Enerji Üretim (TATEN) ve Ofis Yem Gıda Sanayi (OFSYM) 10-11 Ağustos tarihlerinde talep toplayacak.

SPK, Baydöner ve Enerya Enerji’nin Halka Arzını Onayladı!Kaynak: SPK

Baydöner’in 70 milyon TL olan sermayesi bedelli artırım ile 84 milyon TL’ye çıkacak. Ortaklardan Ferudun Tunçer’e ait 2 milyon TL ve Levent Yılmaz’a ait 2 milyon TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplamda 18 milyon TL payın halka arzı gerçekleşecek. 1 TL nominal değerli paylar 21 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Enerya Enerji’nin 120 milyon TL olan mevcut sermayesi bedelli artırım ile 145 milyon TL’ye çıkacak. Mevcut ortaklardan Ağlatcı Doğalgaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş’ye (AHGAZ) ait 14 milyon TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplam 39 milyon TL’nin halka arzı gerçekleşecek. 1 TL nominal değerli paylar 88,76 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

GCM Yatırım Banner

Sermaye Piyasası Kurulu, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar’ın (GSRAY) 540 milyon TL olan mevcut sermayesini 540 milyon TL bedelli artırım ile 1 milyar 80 milyon TL’ye çıkarma işlemini onayladı.

Bültende Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin (ZOREN) sermayesinin yüzde 100’üne sahip olduğu ve halka açık olmayan Rarik Turkison Enerji A.Ş’yi devralması suretiyle birleşme işlemine onay verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın