Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Başkanı Değişti! Taşkesenlioğlu’ndan Veda Paylaşımı Geldi

Sermaye Piyasası Kurulu başkanlığında isim değişikliğine gidilirken, eski başkan Ali Fuat Taşkesenlioğlu veda paylaşımı yaptı.
SPK Başkanı Değişti! Taşkesenlioğlu’ndan Veda Paylaşımı Geldi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre değişti. Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun görev süresini doldurmasıyla birlikte görevinden ayrıldı.

Yeni SPK Başkanı ise İbrahim Ömer Gönül oldu. Yeni başkan, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün oğlu olmasıyla dikkat çekti.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 119’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince atamanın gerçekleştirildiği bildirildi. Atamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapıldu.

Yeni başkan Gönül’ün başkan vekilliğine üye Mutalip Ünal getirildi. Ünal’dan boşalan üye koltuğuna ise Yusuf Sünbül atandı.

Görev süresi dolan Ali Fuat Taşkesenlioğlu ise sosyal medya hesabından veda paylaşımı yaptı. 4 yıllık görevini boyunca yaptığı çalışmaların verdiği iç huzuru taşıdığını ifade eden Taşkesenlioğlu, başka Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bakan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.