Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Başkanı Açıkladı: Borsa ve Halka Arzları Ne Bekliyor?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Türk borsasının güçlü olduğunu, yatırımcı ilgisinin artarak devam edeceğini söyledi.
SPK Başkanı Açıkladı: Borsa ve Halka Arzları Ne Bekliyor?
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin düzenlediği 4. Uluslararası İslami Finans ve Muhasebe Konferansı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Gönül, finansal piyasaların dünyadaki hareketlerden etkilendiğinin altını çizdi.

SPK Başkanı, Türk borsasının güçlü olduğunu belirterek, borsaya ilginin ve halka arzların 2024’te de süreceğini belirtti.

Borsaların da tüm gelişmelerinden etkilendiğini belirten Gönül, “Borsamız dünya borsalarından pozitif ayrışarak devam ediyor. Borsa sabit getirili yatırım aracı değildir. Yatırımcıların, bütün riskleri göze almasını bekleriz.” ifadelerini kullandı.

Borsadaki küçük yatırımcıların, her zaman yatırımcı mantığıyla bakmak ve yatırım yaptığı şirketlerin her detayını bilmek zorunda olduğunu vurgulayan Gönül, “Finansal okur yazarlığı düşük olan, bu konuda kendine güvenmeyen, sektörleri bilmeyen yatırımcıların profesyonellerden destek alması gerekiyor.” diye konuştu.

Gönül, son zamanlarda şirketlerin halka arzın ne olduğunu, nasıl yapıldığını anlamaya ve öğrenmeye başladığını, yatırımcının da borsaya girmeye devam ettiğini söyledi. Borsada arz ve talebin son dönemde arttığına dikkat çeken Gönül, bunun gelecek yıl devam etmesini beklediklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Şu anda şirketlerle yaptıkları genel görüşmelerle daha büyük halka arzlara hazırlıklar yaptıklarını, borsaya büyük şirketlerin geldiğini sözlerine ekledi. Gönül, halka arzların şirketlere de önemli katkı sağladığını “Şirketler daha çok istihdam sağlıyor ve büyüyor. Halka arz ile büyümenin en iyi büyümelerden olduğuna inanıyoruz. ifadelerini kullandı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.