Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK 6 Şirketin Borçlanma Aracı Başvurusunu Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu, 6 şirketin borçlanma başvurusunu onayladı. Erdemir, Enerjisa ve Aksa Akrilik hisselerinde son durum ne?
SPK 6 Şirketin Borçlanma Aracı Başvurusunu Onayladı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), aralarında Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın da bulunduğu 6 şirketin borçlanma aracı ihraç başvurusunu onayladı. SPK haftalık bülteninde Deniz Faktoring ve DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik’e de para cezası uygulandığı belirtildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın 2 milyar TL, Enerjisa Enerji’nin 1,5 milyar TL, Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi’nin 150 milyon TL, A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in 750 milyon TL, Tarım Kredi Birlik Tarım Ürünleri Hayvancılık Ambalaj Petrol Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret’in 150 milyon TL, Aksa Akrilik Kimya Sanayi’nin 1 milyar 200 milyon TL tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvuruları onaylandı.

Deniz Faktoring için 69 bin 783 TL, DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik için 102 bin 472 TL değerinde idare para cezası uygulanmasına karar verildi.

Ayrıca SPK tarafından Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 63 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlem yapılmasına karar verildi.

SPK 6 Şirketin Borçlanma Aracı Başvurusunu Onayladı

GCM Yatırım Banner

Kaynak: Paratic Piyasalar

22 Eylül itibariyle Erdemir hisseleri kapanışı 30,92 TL üzerinden yaptı. Hisseler gün içinde en yüksek 32,6’yı gördü. Günlük yüzde 3, haftalık 2,38, aylık 4,88, yıllık ise 108,54 artış yaşandı.

SPK 6 Şirketin Borçlanma Aracı Başvurusunu Onayladı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerjisa hisseleri günü 18,22 TL ile kapattı. Enerjisa hisselerinde günlük yüzde 0,22 oranında azalma görüldü. Haftalık yüzde 3,64, aylık yüzde 9,17, yıllık ise yüzde 86,83 artış yaşandı.

SPK 6 Şirketin Borçlanma Aracı Başvurusunu Onayladı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Aksa Akrilik hisseleri günü 59,65 TL ile sonlandırdı. Aksa Akrilik hisselerinde, günlük yüzde 4,28, haftalık yüzde 6,14, aylık yüzde 2,84, yıllık ise yüzde 199,51 artış kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.