Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SpaceX, Starlink’in Fiyatını Konut Kullanıcıları Düzenliyor

SpaceX’in küresel internet hizmeti Starlink’in fiyatları konutlardaki müşteriler için yeniden ayarlanıyor. Detaylar haberde...
SpaceX, Starlink’in Fiyatını Konut Kullanıcıları Düzenliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in küresel internet hizmeti Starlink için yeni bir fiyatlandırma stratejisi hayata geçirildi. Şirket tarafından müşterilere gönderilen e-postalara göre, konut kullanıcıları için hizmet sunma kapasitesine göre yeni fiyatlandırma başlatıldı.

Değişiklik ile uydu internet hizmetinin konut kullanıcılarını “sınırlı kapasite” ve “fazla kapasite” alanlarına ayrıldı. Sınırlı kapasite alanlarındaki kullanıcılar için fiyatlar ayda 10 dolar artarak 120 dolara çıkarken, fazla kapasite alanlarındaki kullanıcılar için fiyatlar ayda 20 dolar düşüşle 90 dolara geriledi. Yeni fiyatlandırma 24 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.

SpaceX ayrıca karavan müşterileri için fiyatlandırmada değişiklikler yaparak hizmet maliyetini ayda 15 dolar artırarak 150 dolara çıkardı. Fiyat ayarlamaları, SpaceX’in aşırı enflasyon seviyelerini gerekçe göstererek ürün ve hizmet fiyatlarını genel olarak artırmasından yaklaşık bir yıl sonra geldi.

SpaceX, Starlink ağını bugüne kadar yaklaşık fırlatılmış 4.000 uydu ile genişletmeye devam ediyor. Hizmet Aralık ayında 1 milyon aboneye ulaştı. Şirket hizmetini konut, iş, RV, denizcilik ve havacılık müşterilerine satış hizmetleri sunarak ürün tekliflerini istikrarlı bir şekilde genişletiyor.

Starlink ayrıca yakın zamanda internet hizmetini global ölçekte erişime açmaya hazırlanıyor. Global Roaming Service (Küresel Dolaşım Hizmeti) aboneliği sayesinde erişime açılmayan ülkelerde de Starlink’i kullanabilecek. İlgili servisin aylık bedeli 200 dolar olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın