Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sözleşmeye Doymayan Şirket Yeni Dev Sözleşmesini Duyurdu

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde yeni dev sözleşmesini duyurdu. Detaylar;
Sözleşmeye Doymayan Şirket Yeni Dev Sözleşmesini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde şirket bağlı ortaklığının nihai iş anlaşmasına ilişkin açıklamada bulunuldu.

BRLSM Bir Dev Sözleşmeye Daha İmza Attı

Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Solar Santral Enerji A.Ş ile Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş. arasında anahtar teslimli güneş enerjisi santrali projesi için bugün itibarıyla sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Nihai sözleşme bedelinin 214.065.000 TL tutarında olduğu belirtildi.

Bildirimde, 19 Eylül’de taraflar arasında 9.199 kWe/11.797 kWp kapasitesinde anahtar teslimli güneş enerjisi santrali kurulumu için toplam 7.500.000 dolar bedelle ön anlaşma yapıldığının kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı konsolide üçüncü çeyrek bilançosunu geçen hafta KAP’ta paylaşmıştı. Şirket, yılın ilk dokuz aylık bölümünde 343.132.725 TL net kar açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

2022 yılı ilk dokuz aylık dönemde 119.708.869 TL kar eden şirketin net karı böylelikle yüzde 187 artmıştı.

BRLSM hisseleri, haber yazımı itibarıyla haftanın ikinci işlem gününde günlük yüzde 1,8 yükselişle 27,3 TL’den işlem görüyor.

Birleşim Mühendislik Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BRLSM haftalıkta yüzde 12,5, aylıkta yüzde 15 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 231,3 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.