Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sözleşme Duyurusu Teknoloji Şirketinin Hisselerini Hareketlendirdi

Borsada FONET koduyla işlem gören Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Sözleşme Duyurusu Teknoloji Şirketinin Hisselerini Hareketlendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknolojiye paralel sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine öncülük etme hedefindeki Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., geçen yılın son döneminde duyurduğu çok sayıda ihale süreci sonucu ve yeni iş ilişkileri ile dikkat çekmişti. Şirket, 2024 yılının ilk iş ilişkisi duyurusunu bugün gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde imzalanan yeni sözleşmenin detaylarına yer verdi.

Açıklamada, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı sözleşmesinin bugün imzalandığı bilgisi verildi.

Sözleşme bedelinin 48 milyon 171 bin 783 TL olduğu bilgisi verildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olmasının beklendiğine de yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen yılın son KAP bildiriminde, Dr Abdurahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 36 ay süreli ”Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin imzalandığını duyurmuştu.

FONET Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,28 değer kazanarak 7.895,96 puandan tamamladı.

FONET hisseleri endeksle paralel hareket ederken günlük yüzde 4,1’lik yükselişle 7 TL seviyesinde günü kapattı.

FONET Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalıkta yüzde 5,5 yeşil, aylıkta yüzde 19,1 oranında kırmızı görünüm gösteren hisselere yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 71,3 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.