Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sözcü İbrahim Kalın ABD ve Rusya’ya Mutabakatı Hatırlattı

İbrahim Kalın, ABD’nin müttefiklik ruhuna uygun hareket etmesini talep ederek Türkiye’nin güvenlik kaygılarını ciddiye almasını istedi. İşte detaylar;
Sözcü İbrahim Kalın ABD ve Rusya’ya Mutabakatı Hatırlattı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 2022 yılını değerlendirerek 2023 yılı için önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin 2022’de hem sahada hem de masada güçlü olduğunu gösterdiği bir yıl olduğunu belirtti. 2023’te ise gelişmelerin yakından takip edileceğini bildirdi.

Kalın, 2023 yılında küresel barış ve istikrarı hedefleyen dış politikanın sürdürüleceğine dikkat çekti. Terörle mücadele konusuna da değinerek, Türkiye’nin sınırlarındaki terör tehdidine sesiz kalmayacağını kaydetti.

Terörle Mücadele Tamamen Güvenlik Sağlanana Kadar Sürecek

ABD ve Rusya’ya seslenen Kalın, 2019 mutabakatlarındaki taahhütlerin yerine getirilmesini ve sınır ötesinin terörden temizlenmesini talep etti.

Türkiye’nin ulusal güvenliğinde tehdit oluşturan terör unsurlarına karşı mücadelenin, tamamen güvenlik sağlanana kadar kararlılıkla süreceğine işaret etti.

Türkiye ile ABD’nin mevcut ilişkilerini de değerlendiren Kalın, Amerika’nın terör örgütlerine karşı tutumunun iki ülke arasındaki ilişkileri etkilediğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

ABD Müttefik Ruhuna Uygun Hareket Etmeli

Sözcü Kalın, ABD’nin müttefiklik ruhuna uygun hareket etmesini ve Türkiye’nin güvenlik kaygılarını ciddiye almasını istedi. Tek taraflı politika dayatmasını kimden gelirse gelsin kabul edilmeyeceğini de öne sürdü.

Diğer bir taraftan ilerleyen süreçte ilişkileri ortak çıkarlar temelinde geliştirilmesini öngören Kalın, sorunların gerçekçi bir yaklaşım ve stratejik bir akılla çözülmesini istediklerini de ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.