Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu’dan Saldırılara Karşı Tek Talimat Var: Teyakkuz!

İçişleri Bakanı Soylu, gerçekleştirilen saldırılar sonucunda 1’i çocuk olmak üzere toplam 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Detaylar haberde;
Soylu’dan Saldırılara Karşı Tek Talimat Var: Teyakkuz!
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep’in Karkamış ilçesinde gerçekleştirilen havan saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, saat 11.15 itibariyle Karkamış’a toplamda 10 roket saldırısının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Gerçekleştirilen saldırılar sonucunda 1’i çocuk olmak üzere toplam 2 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Soylu, 5 aylık hamile bir vatandaşınsa yaralandığını ve entübe edildiğini söyledi. Suriye’nin kuzeyinden gerçekleştirilen roketli saldırının aralarında bir okulunda bulunduğu yerleşim merkezine düştüğü açıklandı.

Gaziantep Karkamış’ta açıklama yapan Soylu, “Biz terörün kuralsız, insanlıktan yoksun yüzünün bir sonucudur. Biz bu saldırıları yıllar önce de burada yaşadık. Karkamış’ta da Hatay’da da, Kilis’te de yaşadık.” dedi.

Terör Tamamen Temizlenene Kadar Sürecek

Dün akşam itibariyle Kilis’in Öncüpınar köyünde havan atışlarının gerçekleştiğini ve saldırıların öğleden sonra da devam ettiği kaydedildi. Bu meselenin bir tek karşılığı olduğunu savunan Soylu, roketlerin atılamayacak hale gelene kadar terörü temizlemesi gerektiğini bildirdi.

Soylu, “5 yaşındaki çocukların, masum sivil halkların üzerine bomba yağdıranlar havan atanlar elbette ki bedelini ödeyeceklerdir. Ödüyorlar da, ödemeye devam edeceklerdir.” diyerek saldırıların hesabının sorulacağını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Saldırıların yapıldığı alanda değerlendirilmelerin yapıldığını kaydeden Soylu, hangi tedbirlerin alınıp adımların ona göre belirlendiğini aktararak şöyle ekledi, “Bu mesele sona erene kadar mücadele ettiğimiz arkadaşlarımıza tek talimatımız var: Teyakkuz halindeyiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın