Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu’dan Deprem Açıklaması: Hiç Bir Ülke Altından Kalkamazdı

Bakan Soylu, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezi'nde deprem bölgesindeki son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
Soylu’dan Deprem Açıklaması: Hiç Bir Ülke Altından Kalkamazdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli depremlerle ilgili bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir açıklamada bulundu. Soylu, yaşanılan afet sürecinde insanlara dokunulabilmesi ile şehirlerin yeniden canlandırılarak üretimin sağlayabilmesi için bütün planlamaların ortaya konulduğunu belirtti.

Soylu açıklamasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile değerlendirme toplantısı yaptıklarını bildirdi.

Depremlerin ardından devlet ve milletin afetten etkilenen tüm şehirlere ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti.

Dirençli Bir Şekilde Mücadeleye Devam Ediliyor

Bölgede üst üste yaşanan 5 yıkıcı depremi anımsatan Soylu dünyada hiçbir ülkenin meydana gelen depremlerin altından kalkabilecek kabiliyette olmadığını savundu.

Soylu, “Milletimizle, devletimizin bütün kabiliyetiyle ve anlayışıyla beraber direnerek, dirençli bir şekilde bu mücadelemizi sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Çadır ve konteyner kentler ile kalıcı konutlara ilişkin çalışmaların sürdüğüne işaret eden Soylu, özellikle Adıyaman’da elektrikten suya kadar altyapıda diğer illere göre ciddi bir toparlanma olduğunu paylaştı.

Konteyner Kentler En Kısa Sürede İnşa Edilecek

Konteyner kentler konusunda da değerlendirmelerin yapıldığını kaydeden Soylu, kentlerin ilçe ve köyleri de kapsayacak şekilde en kısa sürede nasıl inşa edilebileceğine dair çalıştıklarını aktardı.

Sağlık, beslenme, barınma ve psikososyal destek dahil vatandaşın yanında olabilmek için nasıl bir sürecin izlemesine dair değerlendirmelerde bulunduklarına dikkat çekti.

“Elbette ki hüzünlüyüz çünkü hatıralarımız, şehirlerimiz, evlerimiz yıkıldı.” ifadelerini kullanan Soylu şu şekilde devam etti;

“Sevdiklerimizi, canlarımızı, insanlarımızı kaybettik ama biz Müslümanız ve biz inanıyoruz ki ne bir saniye ileri, ne bir saniye geri. İnsan hayatının takdir ettiği andan bir saniye ileri getirebilme kabiliyeti hiç kimsede yoktur. Cenabıallah’a teslimiz biz konuda ama burada yapmamız gereken hep birlikte geleceğe ait umudumuzu güçlü bir şekilde ayakta tutmak.”

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.