Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu Ehliyet ve Kimlikler için Alınan Yeni Kararı Duyurdu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün aldığı karar hakkında açıklama yapan Bakan Soylu, sürücü belgeleri ile kimlikler için yeni döneme geçildiğini duyurdu.
Soylu Ehliyet ve Kimlikler için Alınan Yeni Kararı Duyurdu
HABER GİRİŞ

AKP’nin İstanbul’dan milletvekili adayı gösterdiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih’te bulunan nüfusmatikte açıklamalarda bulundu. Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması ve vatandaşlara işlem kolaylığı sağlanması için uygulamaya konan nüfusmatik başta olmak üzere Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün projelerinden bahseden Soylu, ehliyet ve kimlikler için alınan kararı duyurdu.

“Nüfusta devrim işler yaptık” diyen Soylu, pasaport ile sürücü belgesinin eski dönemde emniyet tarafından verildiğini, bu uygulamanın nüfus müdürlüklerine verildiğini söyledi.

Pandeminin ardından yaşanan küresel çaplı çip krizine rağmen Türkiye’de pasaport işlemlerinde hiçbir aksama yaşanmadığını, müracaatların ertesi günü pasaportun adrese teslim edildiğini ifade etti.

“Yerli ve milli pasaportumuzu ürettik” diyerek ehliyet ve kimliklerde başlanacak olan yeni dönemi şu sözlerle duyurdu:

“Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz.”

GCM Yatırım Banner

Nüfusmatiklerin yer alacağı noktaları da genişleteceklerini, havalimanları ile alışveriş merkezlerinde vatandaşlara ulaşacaklarını ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.