Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soylu: Bu Yıl 18 Canlı Bomba Eylemi Engellendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen saldırı hakkında bilgi verirken terörle mücadeleyle ilgili verileri paylaştı.
Soylu: Bu Yıl 18 Canlı Bomba Eylemi Engellendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2023 yılı bütçe konuşmalarına İstiklal Caddesi’ndeki patlamaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Mersin’deki ve İstiklal Caddesi’ndeki saldırının Münbiç’ten olduğunu söyledi. Bu saldırıların yaşanmasının seçime yaklaşırken Türkiye’yi istikrarsızlık cenderesine çekme çabası olduğunu vurguladı.

Bu mesajın küresel efendiler tarafından verildiğini Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda engelleme çabaları olduğunu aktardı.

İstiklal Caddesi’ndeki saldırının PKK’nın sivil katliamlarından bir tanesi olduğunu bildirdi. Failinin bulunmasının ardından olayın arka tarafında kimlerin olduğunun araştırıldığını kaydetti.

“29 Ekim 2023 Tarihinden İtibaren Dağlarda Bir Tane Terörist Kalmayacak”

Bakan Soylu, terörle mücadeledeki verileri paylaştı. Son bir yılda 200 terör eyleminin güvenlik güçleri tarafından engellendiğini belirtti. 2016-2022 yılları arasında bin 248 teröristin, 393’ünün PKK’ya HDP aracılığı ile katıldığını söylediğini açıkladı. Ayrıca bu yıl 18 canlı bomba eyleminin engellediğini belirtti. 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren dağlarda bir tane terörist kalmayacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bakan, ayrıca terörün ilk kez ülke gündeminde alt sıraya indiğini bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin teröristin ayakkabı numarasına kadar her şeyini bildiğini aktardı.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında 119 bin 134 kişinin yakalandığını aktardı. İlk kez uyuşturucu satan kişilerin sayısının 18 binden 13 bine kadar indiğini kaydetti.

PKK’nın finans kaynağının uyuşturucu olduğunun altını çizdi. 2022 yılının ilk 10 ayında 200 bin operasyon düzenlendiğini söyledi. 255 bin şüpheliye yasal işlem yapıldığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın