Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Soydan’dan Seçim Sonrası Uyarısı! Kredi Kartı Borçlarını Kapatın

Ekonomist Barış Soydan, 31 Mart belediye seçimlerinin ardından Türkiye'nin ekonomik geleceği hakkında önemli uyarılarda bulundu. İşte detaylar;
Soydan’dan Seçim Sonrası Uyarısı! Kredi Kartı Borçlarını Kapatın
HABER GİRİŞ

Ekonomist Barış Soydan, 31 Mart belediye seçimlerinden sonra gerçekleşebilecek senaryolara ilişkin öngörülerini paylaştı. Soydan, seçimlerin ardından doğal gaz ve elektrik başta olmak üzere birçok ürüne zam geleceği konusunda uyardı.

Seçim sonrası fiyat artışlarının olacağını belirten Soydan, dayanıklı tüketim eşyaları gibi ürünler almayı düşünenlerin beklemeden harekete geçmelerini söyleyerek fikrini paylaştı.

Kredi kartı borçlarının kapatılmasının önemine dikkat çekerek, Türkiye’nin dünyanın en yüksek enflasyon oranlarından birini yaşadığına işaret etti.

Açıklamasında yoksulluğun arttığını ve gelir dağılımında ciddi dengesizlikler olduğunu vurgulayan Soydan, ekonomik büyümenin yaşanmasına rağmen halkın yaşam standardına yansımadığının altını çizdi.

“Adaletsizlik ve eşitsizlik önemli sorunlar arasında.” ifadelerini kullanan Soydan, Türkiye’nin Arjantin’e dönme riski olduğunu söyleyerek dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’de büyük ekonomik reformlar yapılmaz veya sıcak para akışı kesilirse, bunun ülke geleceği için endişe verici olabileceğini öngördü.

Doğal gaz, elektrik gibi kalemlerde zam beklentisi olduğunu dile getiren Soydan, “Dayanıklı tüketim eşyası almayı düşünenlerin acele etmeleri önemli. Kredi kartı borçlarını kapatmak gerekiyor. Konut ve otomobil fiyatlarının enflasyonun gerisinde kalacağını düşünüyorum.” dedi.

Barış Soydan açıklamalarında, otomobil almayı düşünenlerin ise bir süre beklemesi için öneride bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.