Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sosyal Yardımlarda Emeklilerin Sesi Yükseliyor!

Ekonomik zorluklarla mücadele eden binlerce emekli, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin genişlettiği destek kampanyası kapsamında önemli bir yardım eli buluyor. İşte detaylar;
Sosyal Yardımlarda Emeklilerin Sesi Yükseliyor!
HABER GİRİŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında başlattığı emeklilere yönelik destek kampanyasının kapsamını genişleterek devam ettiriyor. Başkent’te yaşayan binlerce ihtiyaç sahibi emekli, artan ekonomik zorluklarla mücadele ederken, belediye tarafından sağlanan desteklerin önemi giderek artıyor.

2024 yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’de “Emekliler Yılı” olarak ilan edilmiş olsa da pek çok emekli, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2023’te başlattığı “Emeklilere Destek Kampanyası” kapsamında ise sosyal yardım şartlarını sağlayan ve maaşları belirli bir düzeyin altında olan emeklilere düzenli olarak maddi yardım yapmakta.

Bu destekler kapsamında emeklilere her ay 1500 lira ödeme yapılırken, 217 bin 819 aileye ise 600 lira değerinde et yardımı sağlanmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi açıklamasında, “Büyükşehir Belediyesi 10 bin lira maaş alan ve sosyal yardım alma şartları taşıyan 39 bin 954 emekliye 11. kez 1500’er lira destek ödemesi gerçekleştirdi.” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Belediyenin verilerine göre kampanyanın başladığı Eylül 2023’ten bu yana yardımlardan yararlanan emekli sayısı hızla artmaktadır.

Başlangıçta 6 bin 100 emekliye destek sağlanırken, bu sayı 2024 Temmuz ayında 39 bin 954’e yükseldi. Bu sayı Aralık 2023’te 18 bin 854, Ocak 2024’te 22 bin 567 olarak kaydedilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.