Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Soros: Ukrayna İşgali 3. Dünya Savaşı’nın Başlangıcı Olabilir

Milyarder finansör George Soros, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri harekatının, 3. Dünya Savaşı için başlangıç olabileceğini ifade etti.
Soros: Ukrayna İşgali 3. Dünya Savaşı’nın Başlangıcı Olabilir
Yorum

Milyarder isim George Soros, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin Üçüncü Dünya Savaşı’nın başlangıcı olabileceğini, dolayısıyla özgür medeniyeti korumanın en iyi yolunun Batı’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i yenmesi olduğunu söyledi.

91 yaşındaki Soros, Ukrayna savaşını açık toplumlar ile yükselişte olan Çin ve Rusya gibi kapalı toplumlar arasındaki daha geniş bir mücadelenin parçası olarak tanımladı.

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na bir yazı gönderen Soros, “Rusya’nın saldırısı Üçüncü Dünya Savaşı’nın başlangıcı olabilir ve medeniyetimiz bundan sağ çıkamayabilir” açıklamasında bulundu.

Soros, ilk zamanlar Putin’in Ukrayna’daki savaş ile tüm amaçlarını gerçekleştireceğini ve yeni planlar yapacağını belirtirken, şimdi işgalin bir hata olduğuna inandığını ve ateşkes görüşmesi yapmaya hazırlandığını söyledi.

‘Putin Zayıf Göründüğü Kadar Tehlikeli’

Ateşkes için Putin’e güvenilmeyeceğini belirten Soros, kendisinin zayıf göründüğü kadar  tehlikeli olabileceğini ifade etti. Soros mesajında, Avrupa Birliği’nin doğal gazının yüzde 40’ını Rusya’dan karşılamasına rağmen, acıları göze alarak bunu durdurmaya hazır olması gerektiğini söyledi.

Milyarder isim sonucu tahmin edememekle beraber Ukrayna’nın bu savaşı sürdürecek gücünün olduğunu ifade etti. Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırının ardından tam tamına 4 ay geçti. Geçen zaman içerisinde binlerce insan öldü ve milyonlarca insan yaşadıkları yeri terk etmek durumunda kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu