Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sönmez Çimento Sermayesini 620 Milyon TL’ye Çıkarıyor

Sönmez Pamuklu Sanayii, iştirakinin sermaye artırımı konusunda KAP açıklaması yaptı.
Sönmez Çimento Sermayesini 620 Milyon TL’ye Çıkarıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. iştiraki Sönmez Çimento A.Ş. hakkında kamuoyu açıklaması yaptı. Söz konusu şirketin bugün yapılan genel kurul toplantısında, sermaye artırımının onaylandığı belirtildi.

Buna göre şirket sermayesinin tamamı nakden karşılanmak şartıyla 620.000.000 TL’ye çıkarılması önerisi kabul edildi. Ortakların artırılan sermaye karşılığında, payları oranında rüçhan kullanması ve sermaye avansı olarak tahsil edilecek tutarların, sermaye taahhütlerinden mahsup edilmesi de uygun bulundu.

Sönmez Pamuklu hisseleri (SNPAM), gün içinde %0,30 oranında yükseliş gösterdi.
Sönmez Pamuklu Hisseleri Aylık Performans
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri haftalık bazda %1,1, aylık %4,50, yıllık %18,79 oranında değer kaybetti. Haftalık fiyat değişimi 13,31 – 13,80, aylık 13,14 – 14,20, yıllık olarak ise 13,00 – 32,92 şeklinde oldu.

Sönmez Pamuklu, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında borsada işlem görmeyen pay satışına yönelik de bilgilendirmede bulundu.

Sönmez Filament Sent. İplik ve Elyaf  San. A.Ş.’deki 4.163.031,53 TL nominal değerli paylardan, Sönmez Çimento’nun sermaye artırımı sonrasında ortaya çıkacak taahhütlerin yerine getirilmesi amacıyla 516.000 TL’lik kısmının satışına karar verildi.

39,69 TL fiyat ortalaması ile Ali Cem Sönmez, Osman Sönmez ve Cemil Sönmez’e ayrı ayrı 172.000 TL nominal değerinde nakden ve defaten satışına, satışa dair takas ve nakit işleminin borsa dışında gerçekleştirilmesine karar verildiği açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu