Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son Verilere Göre Cardano Hızla Büyüyor! ADA Fiyatı Ne Olur?

Son gelen zincir üstü veriler, Cardano ekosistemindeki hızlı büyümeye işaret ediyor. ADA fiyatı ne durumda? Detaylar haberde;
Son Verilere Göre Cardano Hızla Büyüyor! ADA Fiyatı Ne Olur?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Cardano’nun bu hafta itibarıyla piyasadan hafif ayrılma işaretleri gösterdiğini ortaya koydu. Rapora göre söz konusu ayrışma, Cardano ekosisteminin yerel kripto para birimi ADA’nın bağımsız bir varlık olarak artan gücünü vurguluyor.

ADA’nın son fiyat hareketleri ve edindiği yükseliş trendi, kripto pazarının genelini kapsayan gerilemelerin ortasında bile bir aydan fazla bir süredir dayanıklılığını ortaya serdi. Santiment, 10.000 adet ya da daha fazla sayıda ADA tokenına sahip büyük Cardano yatırımcılarının bir satın alma çılgınlığı başlattığını bildirdi.

ADA Fiyatı Yükseliş Yakaladı

ADA, son iki gün içinde kendisini kripto pazarındaki diğer varlıklardan ayıran yüzde 11’lik bir fiyat artışı gerçekleştirdi. Diğer pek çok dijital varlığın kırmızıda işlem görüp önceki kazançlarını kaybettiği dönemde ADA kazançlı çıkan nadir varlıklar arasında yer aldı.

Bu fiyat performansının, yatırımcıların ADA’nın uzun vadeli faydası ve potansiyeli tarafında olduğunu gösterebilir. Aynı zamanda, Cardano ekosisteminin olgunlaştığına da işaret edebilir.

Santiment verileri, 10.000’den fazla ADA’ya sahip adreslerin, son dönemdeki önemli artışla birlikte 1.03 milyar token biriktirdiğini ortaya koyuyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu birikim, piyasadaki aşağı yönlü duyguların ortasında bile artan zincir içi aktiviteye işaret ediyor. Ayrıca, ADA’nın geçen ayki istikrarlı fiyat artışı, yatırımcıları arasındaki yükseliş eğilimini gösteriyor. Cardano ağı, ekosistemini genişlettikçe ve yenilikçi olmaya devam ettikçe, ADA daha fazla ayrıştırma eylemi görebilir. Bu, onu kripto çeşitliliğini destekleyen baskın bir varlık olarak daha da ayırt edebilir.

ADA Fiyatı Yatırımcıların Güveni Arttıkça İlerliyor

Ekosistemindeki geliştirici deneyimini iyileştirmek için birkaç proje planlayan Cardano’nun yerel para birimi ADA, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 8 yükselişle 0.3865 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ADA’nın 1 Ocak fiyatına kıyasla mevcut fiyatı, Cardano ağındaki büyük gelişmeler arasında bu yıl tokenın kayda değer ralliler gerçekleştirdiğini gösteriyor.

TVL’de Rekor

Kripto analisti Alexander Legolas’a göre Cardano, kilitli 381.05 milyon ADA ile tüm zamanların en yüksek kilitli toplam değeri (TVL) rekorunu kırmış durumda. Yani, token 3.10 dolara ulaşırsa, ADA TVL 1.181 milyar dolara ulaşacak.

Analist, ADA’nın TVL’sinin bir sonraki boğa piyasasında mevcut değerinin on katına çıkacağından emin görünüyor.

ADA’nın TVL’si, haber yazımı esnasında 140.38 milyon dolara düştü. Ancak son 24 saatte yüzde 8.51’lik bir artış kaydetti.

Kilitlenen toplam değer, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen varlıkların toplam miktarını ölçmek için kullanılan bir metriktir. TVL’deki bir artış genellikle bir kripto varlığının artan likiditesinden, popülaritesinden ve kullanılabilirliğinden önce gelir. ADA’nın artan TVL’si, yatırımcı topluluğundan ilgi gördüğünü daha da doğrulumaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın