Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Top Speed Konusunda Sınır Tanımayan Süper Spor Arabalar

Dünyanın en hızlı otomobilini üretmek için kıyasıya süren bir rekabet söz konusudur. Videoda dünyanın en hızlı otomobillerini sizler için derledik.
Son Güncelleme: 
Yorum

Spor otomobil meraklıları için hız, vazgeçilmez bir tutkudur. Pek çok insan, videoda izlediğiniz hız konusunda sınır tanımayan bu otomobillere sahip olma hayaliyle yaşar. Kaputlarının altında çok güçlü motorlar yatan bu canavarlara sahip olmak uçuk fiyatları nedeniyle çokta kolay olmamaktadır. Bu araçlara bırakın sahip olmayı, yolda yanınızdan geçtiğinde bile tüylerinizin ürperdiğini hissedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Gelmiş Geçmiş En Çirkin Spor Otomobiller

Bazı firmalar ise otomobillerin motorlarında ekstra yükseltmeler ve özel takviyeler yaparak hız konusunda yeni rekorlar elde edebiliyorlar. Motor teknolojilerindeki gelişmeler arabaların hız konusundaki limitlerini adeta yok ediyor.

Hazırladığımız videodaki araçların performanslarına tanık olduğunuzda yerinizde oturmak istemeyeceksiniz. Listede McLaren F1 gibi yarış pistlerinin ekolü olmuş bir otomobilin motorundan çıkan sesler kulakların pasını siliyor. Araç yüksek hızla hareket etmesine rağmen üstün yol tutuşuyla da güven veren bir görüntü sergiliyor.

Tabi ki yakın zamana kadar dünyanın en hızlı arabası unvanını uzun süre elinde bulunduran 1001 beygir gücündeki Bugatti Veyron’dan bahsetmemek olmaz. Volkswagen’in sahibi olduğu Fransız Bugatti firması, Veyron ve Chiron gibi modelleri ile asfalt üzerinde savaş uçaklarına meydan okuyacak otomobiller üretiyor. Veyron’un asfalt üzerindeki savaş uçağı ile olan düellosuna daha önceki videolarımızda yer vermiştik.

Videoda son olarak Hennessey Venom GT’nin asfalt üzerindeki 435 km’ye ulaşan şovuna tanık oluyoruz. Venom GT’nin ulaştığı hız Veyron’un rekorunu da egale etmeyi başarmıştı. Ancak Guinness yetkililerinden yapılan açıklamada, hız denemesinin farklı pistlerde yapılmasından dolayı rekorun kayıtlara geçirilmediği belirtilmişti.

Videoda izlediğiniz uçaklarla kapışacak hızlara ulaşan süper spor otomobiller, teknolojideki gelişmelerin ışığında ileride çok daha yüksek hızlara ulaşacak gibi duruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu