Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gelmiş Geçmiş En Çirkin 12 Spor Otomobil

Bu sefer en pahalı ya da en lüks olanlara değil gelmiş geçmiş en çirkin spor otomobillere yer verdik! İşte üretim hatasını andıran görünümlü 12 model:
Gelmiş Geçmiş En Çirkin 12 Spor Otomobil
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Klasik modellerden farklı bir tasarıma sahip otomobillerden birine sahip olmak ister miydiniz? Ya da farkınızı araba tercihinizde göstermek? Cevabınız evetse, bu arabalar size ilham kaynağı olabilir. Marjinal bir tasarım bütün araba üreticilerinin aradığı bir özelliktir. Fakat bu farklılık her zaman olumlu sonuçlanmaz. Ya da projeniz tasarım çizim aşamasından sıyrılıp üretim aşamasına geldiğinde, beklediğiniz görselliği yakalayamaz. Bu listemizde de bu başarıyı yakalayamamış araba modellerini inceleyeceğiz.

Spor arabalar inanılmaz makinelerdir. Kimilerine göre bazılarının şekli vahşi doğadaki hayvanlardan esinlenerek oluşturulmuştur. Piton, kartal, puma vs. gibi. Aslında gerçeklik payı da vardır. Gece bir spor otomobili farları yanıkken önüne dikey bir şekilde bakarsanız fark edeceksiniz. Burada yapılmak istenen, bu hayvanların popüler görünüşlerinden spor otomobillerde faydalanmaktır. Tabi ki bu modellerin de çoğu başarılıdır ve eleştirmenlerden olumlu not almayı başarmışlardır. Ama bu durum hepsi için geçerli değil. Tabi ki güzellik ya da beğeni göreceli bir kavramdır. Hatta bu modellerin çoğunun hayranları bile var. Biz listemizi daha çok eleştirmenlerin ve kamuoyu çoğunluğunun görüşüne göre oluşturduk. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan bu modellere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda gelmiş geçmiş en çirkin 12 spor otomobil:

12 Jetstream SC250

Jetstream SC250Jetstream SC250’nin performans çizelgeleri kapalıdır. Dürüst olmak gerekirse Jetstream SC250’nin bir spor araba olarak kategorize edilmesine şaşırdım. Bu araba tamamen bir go-kart arabası gibi görünüyor.

11 Lister Storm

Lister StormLister Storm geçmişe bir atıfta bulsa da satışlarında başarıyı yakaladı. Bu araba seksenli yıllardaki spor arabalar gibi görünüyor.

GCM Yatırım Banner

10 Mitsuoka Himiko

Mitsuoka HimikoEğer bir spor araba için çok para harcamak istiyorsanız, ünlü İngiliz modelden kaçınmalısınız. Tasarımı ne sebeple olursa olsun bu araç hiç de orijinal görünmüyor. Tamamen başka bir ürünün taklidi gibi duruyor.

9 Salica GT

Salica GTSalica GT, Noble M12’ye dayanarak modifiye edilmiştir. Araba sanki büyük bir kazaya maruz kalmış gibi duruyor. Jantları yokmuş gibi tasarlanması da ayrı bir hata.

8 Studebaker Avanti

Studebaker AvantiUcuz ve sıkıcı görünümlü Studebaker Avanti kötü karakteristik özelliklere sahip bir spor arabadır. Avanti tüm zamanların en sıkıcı görünümlü spor otomobili olabilir. Belki isim, görüntü ve stili var; ama bu şekilde tasarlanmış ışıkları ve yan reflektörler gibi önemli bileşenleri yerleştirmede oldukça başarısızdır.

7 Plymouth Prowler

Plymouth ProwlerPlymouth Prowler, klasik ve spor otomobil karışımı gibi görünüyor. Açıkçası böyle bir karışım göz yoruyor. Önünün üçgen tasarımda olması da ona farklılıktan ziyade çirkinlik katmış.

6 GDT Speedster

GDT SpeedsterGDT Speedster yapımcıları kesinlikle bu aracın bir karikatür gibi görünmesini istemiş olsa gerek. Gülümseyen ızgarası başka neyin açıklaması olabilir ki? Otomobil, bir ayakkabı kutusu şekliyle de oldukça kötü duruyor. Ayrıca bu özel araçla sadece 273 kilometre gidebilirsiniz.

5 X Works Automotive X1

X Works Automotive X1X Works Automotive X1 oldukça kötü bir ön tasarıma sahip. Gri rengi de aracın daha da sıkıcı olmasına yardım ediyor.

4 Blast Automotive Blast

Blast Automotive BlastKöşeli bir görünüm ile eğimi birleştiren Blast Automotive Blast’in tasarımı biraz dengesiz çizgiler içeriyor. Showroom sırasında bu arabayı gören bir izleyici “bu araba rüyalarımın modeli!” şeklinde yorum yaptı. Gerçekten zevkler ve renkler oldukça farklı. Böyle bir tasarıma tonlarca para ödendiğini hayal bile edemiyorum.

3 DeLorean DMC-12

DeLorean DMC-12DeLorean DMC-12’nin tasarsımı oldukça ilginç. Araç, eskinin ve yeninin görüntüsü birleştililmiş gibi duruyor. DeLorean DMC-12’nin paslanmaz çelik panelleri vardır ve fabrikadan çıkışında boyanmamıştır. Gölgeli tarzı da oldukça itici bulunuyor.

2 Mosler Raptor

Mosler RaptorBu araba sanki hepimizin çocukken çizmeye çalıştığı arabalara benziyor, değil mi? Ya da minyatür oyuncaklara. Mosler Raptor’un spor araba kategorisinde yer aldığını düşünmek bile sıkıcı. Mosler Raptor bir araba yerine bir denizaltı dizaynına sahiptir.

1 IFR Automotive Aspid

IFR Automotive AspidBu araba oldukça garip bir tasarıma sahip. Sanki tekerlekler kendi başına hareket ediyor gibi arabadan bağımsız bir görüntü veriyor. Açıkçası her yönden çirkin bir araba.

Mühendislerin övünerek sunduğu, ancak çoğu insanın beğenemediği modellere birlikte göz attık. Bu arabalar gerçekten de sanki üretim hatasına benziyor. Tabi ki zevkler tartışılır, ama farkı yakalamakla aşırıya kaçmanın ayrılması gerekiyor, haksız mıyım?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.