Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son Haftanın Flaş Altcoini için Güzel Günler Geride mi Kaldı?

Kripto para piyasasında son 24 saat itibarıyla kırmızı görünüm hakimiyetini hissettiriyor. Son dönemde iyi bir çıkış yakalayan MATIC de düşüşten nasibini aldı. Detaylar...
Son Haftanın Flaş Altcoini için Güzel Günler Geride mi Kaldı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında son gün itibarıyla tek tük kripto para birimi haricinde düşüş söz konusu. Kasım sonu ve Aralık başının en çok çıkış gösteren altcoinlerinin başında gelen Polygon’un da (MATIC) bu düşüşten etkilendiği görülüyor. Peki, bu durum altcoin için yükseliş trendinin sonlandığı anlamına mı geliyor?

Toplam piyasa değerine göre Polkadot’un (DOT) önünde 10. sırada yer alan MATIC piyasasında son 24 saat içinde ayılar ipleri eline alırken, kayıp telafilerinin şimdilik yüzde 3.80’i kaybedilmiş durumda.

MATIC Fiyatı Nereye Gidebilir?

Altcoinin güncel fiyatına ve göstergelerine göre dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • MATIC’in değeri son 24 saatte yüzde 3.67 düşüşle 0.8797 dolara geriledi.
  • Teknik göstergeler, Polygon pazarının önümüzdeki günlerde daha olumsuz bir tablo sunabileceğini gösteriyor.
  • MATIC fiyatı, düşüş sürecinde 0.8767 dolar civarında destek buldu.

Polygon’daki kısa ömürlü yükseliş rallileri, ayıların piyasa hakimiyetini geri alması ve fiyatları yüzde 3.67’lik bir düşüşle geri çekmesiyle şu an için ortadan kalkmış görünüyor. Boğalar, 0.9178 dolarda bir dirençle karşılaşıp başarsız olduktan sonra 0.8767 dolar civarını destek olarak belirlemiş durumda.

Bu düşüş, piyasa kapitalizasyonunda yüzde 1.11’lik ve 24 saatlik işlem hacminde yüzde 28.64’lük düşüşe neden olurken, yeni rakamlar sırasıyla 7.876.897.489 dolar ve 213.585.386 dolar olarak belirlendi.

GCM Yatırım Banner

Şunu da belirtmek gerekir ki, bir düşüş trendinde azalan hacim, yakında bir değişikliğin geleceği ve şimdi alım yapmak için iyi bir zaman olduğu anlamına gelebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

5 günlük MA, 20 günlük MA’nın altına düştüğünde, bir düşüş eğilimi modeli oluşur. 5 günlük hareketli ortalama şu an için 0.9057’deyken, 20 günlük MA ise 0.9085’te bulunuyor. 2 saatlik fiyat grafiğinde oluşan aşağı yönlü mum grafiği, ayıların hala iş başında olduğunu gösteriyor.

Aşağıya doğru giden Boğa Ayı Gücü (BBP) göstergesi, piyasanın mevcut aşağı yönlü gidişatını sürdürmesinin muhtemel olduğuna işaret ediyor. Ayıların gücü artıyor ve -0.0352 puanla gösterildiği gibi düşüş eğilimi, yatırımcıları yaklaşan daha derin bir piyasa koşusuna karşı uyarıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

-0.0052 değerine sahip olan MACD mavi çizgisinin, sinyal çizgisinin altına inmesi bu düşüş trendini (negatif) desteklemektedir. Bu düşüşü pekiştiren histogram ve MACD çizgisinin düşüş eğilimi, yatırımcıların olası bir dönüş umutlarını azaltıyor.

Şartlar Değişmezse Düşüş Hakimiyeti Devam Edebilir

Alligatör göstergesine (Williams alligator) göre, üç çizgi, ağzı kapalı olarak aşağı doğru inirken negatif bir eğilim gösteriyor. Mavi çizgi, kırmızı çizginin üzerinde ve kırmızı çizgi, yeşil çizginin üzerinde olduğu için, MATIC piyasasındaki mevcut eğilim, boğalar onu geçersiz kılana kadar devam edecek.

Mavi (çene), kırmızı (dişler) ve yeşil (dudaklar) çizgiler sırasıyla 0.9106, 0.9078 ve 0.9052’de kesişiyor. Mevcut ayı koşusu, timsahın çenesinin altındaki fiyat hareketiyle destekleniyor ve bu, göstergeye göre düşüş hakimiyetinin devam edeceğine işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

MATIC piyasasındaki olumsuz eğilimin bozulması isteniyorsa, boğaların direnç seviyesini korumak ve fiyatları ayakta tutmak için mücadele etmesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.