Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son Dönemin Gözde Şirketinden Temettü Avansı Dağıtımı Kararı!

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. tarafından KAP'a yapılan bildirimde kar payı avansı ödenmesi kararına ilişkin açıklama yapıldı. Detaylar haberde;
Son Dönemin Gözde Şirketinden Temettü Avansı Dağıtımı Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. (ESCAR) tarafından 1 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı avansı dağıtımı kararına ilişkin açıklama yapıldı.

Şirket, 1 Ocak ile 30 Eylül 2023 aralığındaki döneme ait ara dönem karından pay sahiplerine temettü avansı dağıtma kararı aldığını duyurdu.

92.310.000 TL Temettü Avansı Dağıtılacak

Bu kararın, şirketin faaliyet sonuçlarına dayanmakta olduğu ve SPK mevzuatı, TTK hükümleri, esas sözleşmesi ve kar dağıtım politikasındaki amaçlar ve hedefler ile uyumlu bir şekilde alındığı belirtildi.

Alınan karar gereğince, 5 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısının 11. maddesi çerçevesinde Yönetim Kurulu’na kar payı avansı dağıtma yetkisi verildiği bildirildi.

Bu yetki kullanılarak elde edilen ara dönem karından toplam 92.310.000 TL kar payı avansı dağıtılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

KAP açıklamasında, pay sahiplerinin, her bir 1 TL nominal değerli hisse başına brüt 1,7 TL, net 1,530 TL avans kar payı alacakları ifade edildi.

ESCAR KAP Temettü Bildirim Tablosu
Kaynak: KAP

Şirketin KAP’a ilettiği açıklama metni şu şekilde:

“Şirketimizin, 1 Kasım 2023 tarihinde kamuoyuna açıklanmış konsolide finansal tablolarda görüleceği üzere 1 Ocak-30 Eylül 2023 döneminde oluşan ara dönem karından SPK mevzuatı, TTK hükümleri, esas sözleşmemiz ve kar dağıtım politikamızda belirlenen amaçlar ve hedeflere uygun pay sahiplerimizin menfaati göz önüne alınarak, sürdürülebilir kar payı dağıtımı ilkemizin devamını temin bakımından; 5 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulumuzda gündemin 11. maddesi ile Yönetim Kuruluna verilen yetki kapsamında, elde edilen ara dönem karından 92.310.000 TL kar payı avansı dağıtılmasına Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir.”

ESCAR hisseleri, günlük yüzde 1,4’ün üzerinde yükselişle 172,5 TL’den kapanış yaptı.

ESCAR Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri haftalık yüzde 4,4, aylık yüzde 6,1 oranında düşüş göstermekle birlikte yıllık bazda yüzde 179,9 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın