Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Son Bir Haftada Fırlayan Chainlink için Büyük Tehlike İşareti!

Son bir hafta içinde yatırımcılarına yüzde 9 getiri sağlayan Chainlink için ortaya çıkan veriler yeni bir tehlikeyi işaret ediyor. Detaylar haberde;
Son Bir Haftada Fırlayan Chainlink için Büyük Tehlike İşareti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son yedi gün içinde yüzde 9’luk fiyat artışı yaşayan Chainlink (LINK), şu anda Litecoin (LTC) ve Binance Coin’in (BNB) ardından kripto pazarında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinin başında geliyor. Bunun yanı sıra dikkat çekici bir şekilde, Chainlink işlem hacmi son bir günde yüzde 20 düşerek 390 milyon dolara geriledi.

Chainlink, haber yazımı esnasında 6.76 dolardan işlem görüyor ve Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana içinde bulunduğu bir kanalın altından ölçülü bir sıçrama göstermeye devam ediyor.

LINK için Kilit Direnç: 9.52 Dolar

Kanalın alt bandı 5.35 dolar civarında bulunurken, LINK fiyatı için kilit direnç ise şu anda 9.52 dolar olarak görünüyor.

LINK şu anki pozisyonu itibarıyla, 50, 100 ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların (SMA) hemen alt kısmında geziniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bunlar bir yana, LINK fiyatındaki son üç günün sıçramasına şüpheyle yaklaşılması gerekmektedir. Santiment’in zincir içi verileri, kripto para biriminin son fiyat artışının ardından borsa girişlerinde dikkat çekici bir artış olduğunu göstermekte.

GCM Yatırım Banner

Son bir gün itibarıyla bilinen kripto borsa cüzdanlarına yaklaşık olarak 15 milyon LINK aktarılmış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ali_charts

1 haftalık LINK / BTC grafiğine bakıldığında kripto para biriminin çok kritik bir pozisyonda olduğu görülüyor.

LINK, çok kritik görünen trend çizgisi direncini kırmayı başarabilecek mi? Yoksa son 13 ayda içinde yaşanan dördüncü ret mi gerçekleşecek?

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @HourglazCrypto

LINK için Temel Güçlü Kalıyor

Chainlink fiyatı çok kritik bir sürecin içinden geçerken, temellerin her zamankinden daha güçlü göründüğünü de belirtmek gerekir.

Yaklaşık olarak iki hafta gibi kısa bir süre içinde Chainlink staking özelliği başlamış olacak. 06 Aralık’tan itibaren düğüm operatörleri ve LINK sahipleri, merkezi olmayan oracle hizmetlerinin güvenlik seviyesini yükseltmek için ödüller kazanabilecekler.

Bu özelliğin duyurulmasıyla birlikte, proje sosyal katılımda dikkate değer bir artış gördü. Ayrıca, Chainlink Economics 2.0 sadece staking’i tanıtmakla kalmayacak, Chainlink hizmetlerine erişimi ve ekosistemin teknik performansını da iyileştirecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.