Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana’dan Büyük Başarı: Ethereum ve Polygon’u Alt Etti!

GokuStats verileri Solana platformunun Ethereum, Polygon, Avalanche gibi ağları geride bıraktığını ortaya koydu. Detaylar haberde;
Solana’dan Büyük Başarı: Ethereum ve Polygon’u Alt Etti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Akıllı sözleşme platformu Solana’nın yerel tokeni SOL’un fiyatı, tek hanelere kadar inmesinin ardından özellikle Vitalik Buterin’in yaptığı olumlu açıklamalar sonrası biraz toparlanma gösterdi. Öte yandan Solana platformunun, gerçekleşen işlem sayısı açısından yakaladığı başarı dikkat çekiyor.

Artemis’in veri platformu GokuStats’ın verileri, Solana ağında gerçekleşen işlem sayısının diğer ağlarla arasındaki farkı açık bir şekilde ortaya koyuyor.

  • GokuStats, Solana’nın günlük olarak en fazla sayıda işlemi gerçekleştirdiğini bildirdi.
  • Solana ağında her gün 30 milyona yakın işlem gerçekleştiriyor.
  • Polygon ve Ethereum sırasıyla 3 milyon ve 1 milyon günlük işleme sahip.

Solana’nın Başarısı ve İstikrarı Dikkat Çekiyor

Artemis’in veri platformu GokuStats’a göre Solana platformu; Ethereum, Polygon, Avalanche, NEAR ve Aptos dahil olmak üzere diğer tüm blok zincirlerine kıyasla en fazla sayıda işlemi işliyor.

Solana’daki günlük işlemler 2 Ocak 2023 tarihinde 30 milyona ulaştı. Bunun yanı sıra blok zinciri, Haziran 2022’den bu yana 30 milyona yakın işlem sayısını sabit bir şekilde sürdürüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: GokuStats

Buna karşılık, Polygon, 2 Ocak 2023’teki düşüşle 3 milyonla çok daha geride kaldı. Avalanche, 2022 Haziran’ından 2023’ün başına kadar 3 milyonun hemen altındaydı. Ethereum ise 3 milyonun biraz altında işlemle Avalanche’ın hemen altında seyretti.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Ocak 2023’te kabaca 300.000 işlemle NEAR’ın günlük işlemlerinde bir düşüş trendi gözlendi. Öte yandan Aptos, Ekim 2022’de ani bir artışla 2 milyon işleme kadar güçlü bir başlangıç yaptı. Ancak, işlemler kısa süre sonra Ocak 2023’te 100.000’in altına düştü.

Günlük Aktif Adreslerde Rekabet Daha Sıkı

Solana günlük işlemler açısından lider konumda olmasına rağmen, blok zincirlerindeki aktif adresler söz konusu olduğunda Ethereum ve Polygon’un Solana ile doğrudan rekabet halinde olduğu gözlemlenebiliyor.

Ethereum, 18 Aralık 2022’de 1 milyon aktif cüzdanı aşan bir artış kaydederken, Solana şu anda tabloya liderlik ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: GokuStats

Polygon, 2 Ocak 2023’te aktif adreslerde bir düşüş gördü. Yine de Solana, Polygon ve Ethereum’un tümü, kendi ağlarında günlük olarak yaklaşık 1 milyon aktif adrese karşılık geliyor.

SOL Fiyatında Son Durum

Ek olarak, geçen gün Solana’nın (SOL) fiyatı sadece 24 saat içinde yüzde 11 arttı. Birkaç gün çift hanelerin altında işlem gördükten sonra 11.80 dolara sıçradı.

Altcoin, haber yazımı esnasında ise 12.25 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.