Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana’da Yükseliş Eğilimi Sürecek mi? Sıradaki Hedef Belli!

Kripto para piyasasındaki geri çekilmeye rağmen yükseliş ivmesini koruyan Solana'nın fiyatı bu noktadan nereye gidecek? Detaylar...
Solana’da Yükseliş Eğilimi Sürecek mi? Sıradaki Hedef Belli!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında son gün genel olarak düşüşlere sahne olurken Solana (SOL) gibi bazı kripto para birimleri trendin karşısında güçlü durmayı başardı. FTX borsasının çöküşüyle birlikte önemli bir düşüş yaşayan Solana’nın önümüzdeki günler için bu yükseliş trendini sürdürüp sürdüremeyeceği merak ediliyor.

Gün içinde en düşük 13.73 dolar ve en yüksek 14.374 dolar seviyesini gören Solana’nın mevcut konumuna dair göze çarpanlar şöyle sıralanıyor:

  • SOL piyasası, fiyatın yükseliş eğilimi göstermesiyle birlikte boğaları destekliyor.
  • Solana fiyatı bir süredir ayıların üstünlük kurması nedeniyle düştü, ancak sonunda 13.63 dolar civarında civarında bir destek buldu.
  • Yükseliş eğiliminin devamı, direnç seviyesinin kırılması ile gelen işarete bağlıdır.

SOL’da Son Durum

Ayılar başlangıçta SOL piyasasının kontrolünü ele geçirdi ve fiyatları 13.63 dolara kadar düşürdü. Ancak günün ilerleyen saatlerinde ayı trendinin tersine çevrilmesiyle fiyat 14.32 dolar direncine ulaşana kadar yükseldi.

SOL haber yazımı esnasında bir önceki işlem gününün kapanışına göre yüzde 1.41 artışla 14.09 dolar değerinde işlem görüyor.

Piyasa değeri yüzde 0.70 artışla 5.107.296.540 dolara yükseldi ve 24 saatlik işlem hacmi yüzde 26.01 artışla 322.016.142 dolara ulaştı. Bunların tümü SOL’un mevcut yükseliş ivmesini yansıtıyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Fiyatın trend yönünü, aşırı alım ya da satım seviyelerini belirlemek için kullanılan teknik bir gösterge olan Keltner Kanalı’nın bantları doğrusal olarak hareket ediyorsa, bu, talep ve arz miktarının kabaca eşit olduğu anlamına gelir.

Bantlar sırasıyla 14.31 ve 13.69’da kesişerek söz konusu hareketi kanıtlıyor. Dahası, fiyatın üst aralığa doğru hareketi, SOL piyasasının iyimser eğilimine güven veriyor.

SOL piyasasındaki bu yükseliş üstünlüğünü destekleyen ek bir faktör de belirli bir dönemdeki önemli iniş ve çıkışları belirlemeye yardımcı olan Coppock Eğrisi’nin yukarı yönlü hareketidir. Bununla birlikte, aşağı yönlü mevcut eğilimi, boğa gücünün azaldığını gösterdiği için tüccarları endişelendiriyor.

-1.289K Klinger Osilatör değeri ise düşüş eğilimine işaret ettiğinden, yatırımcıların ekstra dikkat etmesi gerekmektedir. Genel bir kural olarak, Klinger çizgisi sinyal çizgisinin altından geçtiğinde short işlemlere girmek en iyisidir. Bununla birlikte, yukarıyı göstermesi, SMA çizgisini geçmeye çalışırken yatırımcılara daha fazla boğa koşusu için umut veriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Boğa Piyasasının Sürdüğünün Göstergesi

5 günlük MA, 20 günlük MA’yı sırasıyla 14.02 ve 13.99’da geçerek bir boğa altın kesişim oluşturuyor. Her iki hareketli ortalamanın üzerindeki fiyat hareketi, boğa piyasasının devam ettiğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

SOL piyasasındaki boğalar, piyasayı ele geçirmeye yönelik herhangi bir ayı girişimini geride bırakmaya devam ettiği sürece, mevcut yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın