Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana’da Çıkış Sürüyor! Kritik Seviye Aşılırsa Fiyat Nereye Gider?

Son 24 saat içinde etkileyici bir çıkış yaparak kayıplarını telafi etmeye çalışan Solana'da fiyatın nereye gidebileceği merak ediliyor. Detaylar haberde;
Solana’da Çıkış Sürüyor! Kritik Seviye Aşılırsa Fiyat Nereye Gider?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

FTX krizinin hiç kuşku yok ki en ağır darbe vurduğu kripto para birimlerinin başında Solana (SOL) geliyor. Kasım ayının ilk günlerinde yatay seyreden SOL, bu olayın patlak vermesi sonrasında büyük kan kaybına uğramıştı. Peki, son birkaç gündür yükseliş ivmesi kazanan SOL’un bu çıkışı kalıcı olabilir mi? Analistler kripto para biriminin güncel durumunu analiz etti.

Geçen yıl bu zamanlar 260 doları test eden ve an itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) çok uzakta olan SOL için kritik noktalar şöyle sıralanıyor:

  • Solana fiyatı 11 dolar civarındaki destekten sıçrama gösterdi, ancak yatırımcılar henüz bu çıkışın sürdürülebilir bir trend olduğuna ikna olmuş değil.
  • SOL, 50 günlük EMA ile aradaki fiyat boşluğunu 34.74 dolarda kapatabilir. Ancak ilk olarak boğaların sırasıyla 16 ve 27.24 dolar direnç seviyelerini kırması gerekiyor.
  • MACD (hareketli ortalama yakınsama/sapma) göstergesi kısa vadede bir satın alma sinyali gönderemezse, yatırımcılar yakında daha fazla kayba kendini hazırlamalıdır.

Solana fiyatı, 11 dolar seviyesindeki desteği onayladıktan birkaç gün sonra, 16 dolardaki kritik bir satıcı sıkışıklığı bölgesiyle mücadele içine girmiş durumda.

SOL için Güçlü Bir Yükseliş Trendi Gelebilir mi?

Bilindiği üzere oldukça işlevsel bir açık kaynak projesi olan SOL, iflas sürecindeki kripto devi FTX’in olumsuz etkilerine maruz kalmasının ardından ağır satış baskısı altına girdi. 259 dolar ile yeni bir rekor kıran varlık, 2021’de en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasındaydı. Bunun yanı sıra, çıkışından bu yana, değerli bir Ethereum rakibi olarak gösterildi.

Ancak, 2022 ayı piyasası koşusu ve bu ayın başlarındaki FTX patlaması, tarihi zirvelerden yüzde 94.5’lik bir düşüşe neden oldu. Yatırımcılar, SOL’u eski ihtişamına taşıyabilecek güçlü bir yükseliş trendi için nefeslerini tutmuş bekliyorlar.

GCM Yatırım Banner

Solana Fiyatı Toparlanıyor Ancak Momentumdan Yoksun

Önde gelen bir zincir üstü analitik platformu olan Santiment, Solana’nın dip seviyesinin aşağı yukarı 11 dolar civarında olduğunu bildirdi.

Kripto para piyasası, Çarşamba gününden itibaren genel bir toparlanma yaşadığı için SOL geride kalmadı. Bu durum, son 24 saatteki yüzde 9’luk yükselişi açıklayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Santiment’e göre fiyatı son saatlerde önemli yükseliş göstermiş olsa da Solana’ya inanan çok fazla kişi yok. Bu korku, belirsizlik ve şüphe durumu (FUD), tüccarlar bahisleri yavaşlatana kadar daha fazla toparlanmaya neden olabilir.

Solana Fiyatı Yeşile Döndü

Solana fiyatı, 11 dolardaki destekten iki günlük yeşil mum yaktıktan sonra haber yazımı esnasında 14.5 dolardan işlem görüyor. Boğalar, ayılarla şiddetli bir savaşa girerken, 16 dolar seviyesindeki direncin üzerinde beklenen kırılma göz korkutucu bir görev haline gelmiş durumda.

Üç günlük zaman çerçevesi grafiğinden, MACD göstergesinin bir satın alma sinyali gönderme olasılığı tahmin edilebilir. Ancak bundan önce boğalar, 16 dolardaki direnci kırarak piyasadaki varlıklarını güçlendirmeli.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

16 doların üzerinde başarılı bir kırılma, yalnızca SOL’un sıfıra gideceğini savunanları devre dışı bırakmakla kalmayacak. Aynı zamanda 26.57 doları ve 50 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) (kırmızı) 34.74 dolardan test etmek için keskin bir tırmanışın yolunu açacaktır.

Bu, düşen trend çizgisiyle çakışması nedeniyle önemli bir fiyat seviyesi olarak görünüyor. Trend çizgisinin ötesinde bir başka başarılı kırılma, uzun vadeli bir düşüş trendinden sürdürülebilir bir yükseliş trendine geçişin sinyalini verebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.