Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana Sona mı Yaklaşıyor? Bu Gerçekleşirse İşareti Olabilir!

Bu yılın en büyük düşüşlerinden birine imza atan Solana'nın fiyatı erimeye devam ediyor. Peki, düşüş son bulacak mı? Detaylar haberde;
Solana Sona mı Yaklaşıyor? Bu Gerçekleşirse İşareti Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yılın son bölümünde FTX ve Alameda’nın likidite krizi yaşaması, bu şirketlerin büyük miktarda SOL tokenı tutmasından dolayı Solana büyük kayıplar yaşadı ve o süreçten bu yana hala toparlanabilmiş değil. Düşüş trendinden çıkamayan ve son 24 saat itibarıyla kan kaybı hızlanan SOL için bu eziyetin ne zaman sona ereceği merak ediliyor.

Son bir haftada yüzde 15’in üzerinde değer kaybeden SOL, bugünkü fiyat hareketleri sonucunda üst üste sekizinci gün kırmızı mum yakmış oldu.

SOL: Tamam mı Devam mı?

Yatırımcılar son düşüşle birlikte şu iki sorunun cevabını daha çok merak etmeye başladı: SOL için son yaklaşıyor mu yoksa kripto para bir sonraki boğa döngüsünde önemli bir proje olarak kendini gösterme şansını sürdürüyor mu?

Altcoinin son durumuna dair veriler ve geleceğine yönelik tahminler şöyle:

  • SOL’un fiyatı son 24 saat içinde yüzde 11’in üzerinde geriledi.
  • Solana, FTX borsasının çökmesinden kaynaklanan kanamayı hala durdurabilmiş değil.
  • Kripto para birimleri ilk 20 listesinden çıkması SOL’un varlığını yitirmesinin bir teyidi olabilir.

Solana Fiyatı 9.91 Doları Gördü

Kripto para piyasası takip sitesi CoinMarketCap’e göre Solana’nın (SOL) fiyatı son 24 saatte yüzde 11’in üzerinde gerileme gösterdi. Haber yazımı itibarıyla fiyat 10.20 dolar civarında seyrediyor. Gün içinde düşüş 9.91 dolar seviyesine kadar derinlik kazandı.

GCM Yatırım Banner

Bir zamanlar Ethereum katili olduğuna inanılan projenin fiyatı, ayrıca son 7 gün içinde yüzde 17’ye yakın düştü.

Kripto varlık, yılın son döneminde yaşanan FTX fiyaskosunun ardından kanamasını bir türlü durduramadı. Bu durum, yıl içinde birkaç ağ kesintisi ve siber saldırı ile birleştiğinde, kripto sektöründeki birçok kişinin projenin bir geleceği olup olmadığını sorgulamasına neden oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Listede Giderek Geriliyor!

Dikkate alınması gereken önemli bir hususun, SOL’un CoinMarketCap listesindeki yani kripto para birimlerinin piyasa değerine göre sıralandığı listedeki durumu olduğunun altını çizmek gerekir. FTX olayının patlak vermesinden bu yana Solana ilk 10 listesinden çıkmak durumunda kaldı. Ve şu an için piyasa değeri açısından en büyük 17. proje konumunda bulunuyor.

Projeyi bekleyen asıl tehlike ise ilk 10’un ardından ilk 20 dışında kalması olabilir! SOL’un piyasa değeri ile ilk 20 sıralamasında daha geride kalan projelerin piyasa değerleri arasında ince bir çizgi olduğu göz önüne alındığında, kripto varlığın ilk 20 kripto sıralamasından çıkma riskinin olduğunu söylemek mümkün.

İlk 20 listesinden çıkmak, SOL’un varlığını yitirmeye başladığının ölümcül bir göstergesi olabilir ve bu durum, projenin bir sonraki boğa döngüsünü yapamayacağının bir teyidi olarak kabul edilebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Haber yazımı itibarıyla, SOL’un piyasa değeri yaklaşık olarak 3,749,039,634 dolar. Listede 18. sırada yer alan Avalanche’ın (AVAX) piyasa değeri ise 3,569,400,505 dolar ve fark son saatlerde ciddi derecede kapanmış durumda.

CoinMarketCap listesinin 19. ve 20. sıralarında kendilerine yer bulan UNUS SED LEO (LEO) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) ikilisi ise sırasıyla 3,399,867,682 dolar ve 3,070,299,261 dolarlık piyasa değerlerine sahip.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın