Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Solana Ağı Hacklendi: Binlerce Cüzdan Boşaltıldı

Hackerlar Solana ağı üzerindeki cüzdanlarda bulunan varlıkları çekmeyi başardı.
Solana Ağı Hacklendi: Binlerce Cüzdan Boşaltıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Solana ağı geçtiğimiz dönemde siber saldırganların hedefi olmuştu. Bu saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Hackerlar Solana ağında kullanılabilen Phantom, Slope ve TrustWallet cüzdanlarındaki fonları kullanıcıların bilgisi olmadan çekmeyi başardı. Saldırının halen devam ettiği belirtilirken, şu ana kadar 8.000’den fazla cüzdandaki verilerin çekildiği açıklandı.

Cüzdanlardan SOL, SLP ve diğer Solana tabanlı kripto para birimleri çekildi. Saldırının nedeni, ağırlıklı olarak mobil cüzdan kullanıcılarını etkilemiş gibi görünse de çok kesin bir bilgiye ulaşılabilmiş değil. Hackerlar bir şekilde kullanıcıların cüzdanları üzerinde işlem yapabilir hale geldi.

Sıcak Cüzdanlar Tartışma Yaratabilir

Saldırı, kullanıcılara kripto göndermek, depolamak ve almak için uygun bir yol sağlamak için her zaman internete bağlı kalan sıcak cüzdanların güvenliği konusunda tartışmaları yeniden alevlendirebilir.

İşlemleri imzalamak için bir bilgisayara takılması gereken USB sürücüler olan soğuk cüzdanlar, daha az kullanışlı olsa da daha güvenli bir alternatif olarak gösteriliyor.

Solana ağındaki en büyük sıcak cüzdan uygulaması Phantom’un bir temsilcisi, “Solana cüzdanlarını etkileyen olayı değerlendiriyoruz ve bunun temeline inmek için ekosistemdeki diğer ekiplerle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Daha fazla bilgi topladığımızda bir güncelleme yayınlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Ekip olarak sorunun Phantom’a özgü olduğunu düşünmediklerini sözlerine ekledi. Siber saldırının ardından SOL tokeni de günlük kayıplarını artırdı. Kripto para birimi 40 dolardan 37 olarak adar geriledi. An itibarıyla 39 dolardan işlem gören SOL, kayıplarını geri almaya çalışıyor.

Solana geçtiğimiz dönemde de ağda hacklenme ve kilitlenme sorunları ile adından söz ettirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%