Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana için Yükseliş Verileri! SOL Fiyatı Toparlanabilir mi?

Solana ağında elde edilen son yükseliş verileri, ağın yerel para birimi SOL'un yükselişine katkı sağlayabilir mi? Detaylar haberde;
Solana için Yükseliş Verileri! SOL Fiyatı Toparlanabilir mi?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki durgun görünüm yeni haftaya da taşınırken Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi öncü kripto varlıklar yatay hareketlerini sürdürüyor. Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi ilk 10 içindeki altcoinler ise haftalıkta kırmızı görünümlerini devam ettiriyor.

Öte yandan bazı analistler, son gelen verilere dayanarak özellikle SOL fiyatında bir toparlanma yaşanabileceğinden bahsediyor.

Solana ağındaki toplam kilitli değer (TVL) ve işlemlerde gözlemlenen toparlanmanın, muhtemelen SOL fiyatındaki toparlanmayı ateşleyebileceği belirtiliyor. Dikkat çeken veriler şöyle sıralanıyor:

  • Solana ağının blok zincirinde kilitli olan varlıkların toplam değeri 2023’ün başından bu yana yüzde 50 yükseliş gösterdi.
  • Ağdaki işlem hacmi, Kasım 2022’de yaşanan FTX çöküşünün olumsuz etkilerinden bu yana istikrarlı bir şekilde arttı.
  • SOL fiyatının, Temmuz 2023’ün ortalarında başlayan bir düşüş eğiliminde olması dikkat çekiyor.

Ethereum ağının sıkı rakiplerinden biri olarak nitelendirilen Solana ağında kilitli varlıkların toplam hacminde yüzde 50’lik bir artış yaşanırken ağın TVL’si 2023’ün başından bu yana 205,11 milyondan 309,32 milyona çıkmış durumda.

Solana Yükseliş Ölçümleri Fiyatın Toparlanabileceğine İşaret Ediyor

Blok zincirde kilitlenen varlıkların toplam hacmi ve SOL zincirindeki işlem hacmine dair yükseliş göstergeleri SOL fiyatını toparlama yolunda ilerletiyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DeFiLlama

Kripto para birimleri izleme platformu DeFiLlama’dan elde edilen verilere göre hem TVL hem de işlem göstergelerinde tutarlı bir artış görülürken, SOL fiyatı toparlanmaya çalışıyor.

SOL fiyatı, Temmuz 2023’ün ortasında bir düşüş eğilimi başlattı ve haber yazımı itibarıyla fiyat, 32,12 dolardan (14 Temmuz) 20,62 dolara kadar düşmüş durumda. Altcoin, geçtiğimiz hafta yatırımcılarına yüzde 5,8 kayıp yaşattı.

FTX borsasının Kasım 2022’de iflası hem TVL’de hem de altcoin fiyatında sert bir düşüşe neden olmuştu. Yatırımcılar SOL fiyatının toparlanmasını beklerken altcoin fiyatı o dönemden bugüne kadar yüzde 106,92 artış gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın