Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana için Ayı Baskını! SOL Fiyatı için Endişe Duyulmalı mı?

Kripto para piyasaları yeni haftaya düşüşle başlarken, en çok değer kaybeden altcoinlerin başında Solana'nın gelmesi dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Solana için Ayı Baskını! SOL Fiyatı için Endişe Duyulmalı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, önemli verilerin geleceği yeni haftaya düşüş trendiyle giriş yaparken, son saatlerde pek çok kripto para biriminin önemli kayıplar yaşadığı görülüyor. Son 24 saat itibarıyla gözle görülür fiyat düşüşü yaşayan kripto varlıklardan birisi de Solana (SOL) oldu.

Aşırı değerlenmiş görünen Solana’nın göstergeleri, piyasa ayılarının gelişini gösteriyor gibiyken; SOL’un türev piyasasındaki talebinin artış göstermesi dikkat çekti. İşte önemli veriler…

TK Ventures ve CoinWire’ın verileri, SOL’un şu anda en çok aşırı değerlenen blockchain olduğunu ortaya koydu. Bu durum, piyasa değeri/TVL metriği kullanılarak belirlendi.

Bir ağın piyasa değeri / TVL oranının 1.0’ın üzerinde oluşu ağın aşırı değerlendiği anlamına gelir ve bu da fiyat düzeltmesine neden olabilir. Solana’nın MKC/TVL değeri 17.5 olduğu için satış baskısının artma ihtimali yüksek sayılabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @solana_daily

Ayılar Burada

Fiyat hareketi dinamik kalırken, Solana’nın günlük grafiği, trendin tersine dönmesine neden olabilecek ayıların gelişini ortaya koydu. Örneğin, göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinin yakınında hafif bir düşüş kaydetti. Para akışı endeksi (MFI), bir düşüş bulgusu olarak nötr bölgeye yaklaştı.

GCM Yatırım Banner

MACD, ayıların boğalarla savaş halinde olduğunu ortaya çıkardı.

Bahsi geçen göstergeler dikkate alındığında ayıların piyasada avantaj elde etmesi daha olası görünüyordu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Endişelenmek için Daha Fazla Neden Var mı?

Sadece piyasa göstergeleri düşüş göstermekle kalmadı, aynı zamanda Solana’nın NFT ekosistemi de geçen hafta düşüş kaydetti.

CryptoSlam’in verileri, Solana’nın son yedi gündeki toplam satış değerinin 27.52 milyon olduğunu ve bir önceki haftaya göre yüzde 27 daha düşük olduğunu ortaya koydu. İlginç bir şekilde geçen hafta satışlardaki düşüşe rağmen toplam işlem sayısı artış gösterdi.

SOL’un on-chain metrikleri de satıcıların ilgisine uygun göründükleri için alarm zillerini çaldı. Solana çevresindeki olumlu duygular, yatırımcıların güven eksikliğini yansıtarak geçen hafta düştü.

Ayrıca, SOL’un 4 haftalık fiyat oynaklığı keskin bir şekilde düştü ve bu, SOL fiyatının önümüzdeki günlerde yükselmesini sınırlayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, SOL’un vadeli işlemler piyasasındaki talebi, Binance fonlama oranı yükseldikçe arttı. Ağın geliştirme faaliyetinin artması ise olumlu bir sinyal olarak göze çarptı.

SOL, haber yazımı itibarıyla göstergelere ve kripto para piyasalarının genel durumuna uygun şekilde son 24 saat içinde yüzde 9 civarında geri çekilmeyle 23.80 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.