Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana Fiyatı 20 Doların Altında! SOL için Sırada Ne Var?

Kripto para piyasası değeri gerilemeye devam ederken Bitcoin'in yanı sıra Solana gibi altcoinlerin fiyatında da kan kaybı sürüyor. Detaylar haberde;
Solana Fiyatı 20 Doların Altında! SOL için Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası değeri son 24 saatte yüzde 1.6 civarında düşüşle 1.10 trilyon dolara geriledi ve piyasanın neredeyse iki hafta önce toparlandığı seviyelere geri döndü. Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yüzde 2 civarında değer kaybederken, önde gelen altcoinler Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) için de benzer durum söz konusu.

Birkaç gün önce Solana Vakfı, Layer-1 blok zincirine bir ChatGPT eklentisi entegre ettiğini duyururken, SOL fiyatını önümüzdeki günlerde nelerin beklediği merak ediliyor.

SOL Fiyatında Kayıplar Derinleşiyor

Geçen hafta 21 doların altına sarkarak düşüş hareketine başlayan Solana fiyatında düşüş ivmesi hız kazanırken 20.50 dolar desteği de kırıldı.

Pazarda ayıların giderek güçlenmesiyle fiyat, 20 dolar bölgesindeki destek alanının da altına itildi ve Bitcoin ile Ethereum’a benzer şekilde düşüş işaretleri göstermeyi sürdürüyor.

Son 24 saat içinde 18.90 dolarlık dip seviyeyi gören SOL fiyatı, haber yazımı esnasında 19.40 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

“Yükseliş Olsa da Sınırlı Kalabilir”

SOL/USD paritesinin şimdi 20 dolar ve 21 dolar direnç seviyelerinin üzerinde toparlanmak için gayret gösterip gösteremeyeceğini değerlendiren kripto analisti Aayush Jindal, paritenin toparlanabileceğini ancak yükselişlerin 20 doların üzerinde sınırlı olmasını beklediğini ifade etti.

SOL/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 19.90 dolar civarındaki dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi oluştuğunu belirten analist, fiyatın yükselişe geçmesi için öncelikle 19.80 dolar seviyesini aşması gerektiğini söyledi.

Bir sonraki büyük direnç alanının 20 dolar civarında olduğu bilgisini veren Jindal, ana direncin ise şu anda 20.50 dolar seviyesinin yakınında oluştuğunu dile getirdi.

20.50 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanışın, fiyatı yeniden 21.50 dolar direnç bölgesine gönderebileceğini, daha fazla kazancın ise fiyatı 22 dolar seviyesine gönderebileceğini sözlerine ekledi.

Düşüş Derinleşir mi?

20.50 dolar direncini aşamadığı senaryoda fiyatın aşağı yönlü hareketine devam edebileceğinin altını çizen analist, aşağı yönlü destek seviyelerinin 19.00 dolar ve 18.80 dolar seviyesinin yakınlarında olduğunu belirtti.

Bu bölgelerin ziyaret edilmesinin fiyatı, 18.20 dolar ve ardından bir sonraki büyük destek alanı olan 17.50 dolar seviyesine kadar çekebileceği konusunda da yatırımcıları uyardı.

Solana, ChatGPT’yi Entegre Etti

Bu arada Solana, geliştiricilerin Dapp (merkezi olmayan uygulama) geliştirmede yapay zekadan yararlanmasını sağlamak için Layer-1 blok zincirine bir ChatGPT eklentisi entegre etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @solana

Yapay zekanın kripto ve web3 alanındaki büyümesi, bir geliştiricinin iş yükünü önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahip olduğu için dikkate değer olarak görülmektedir.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüketici odaklı uygulamalar oluşturan her geliştirici, uygulamalarının bir yapay zeka modeli aracılığıyla nasıl etkileşime gireceğini düşünmelidir. Çünkü bu, bilgisayarlara ne yapacaklarını söylemek için yeni bir paradigmadır” ifadelerini kullandı.

Benimseme sürecini ilerletmek, yeniliği teşvik etmek ve daha fazla geliştiriciyi blok zinciri üzerine inşa etmeye çekmek için Solana ayrıca bir yapay zeka hızlandırma programı başlattı. Bu entegrasyonun başarılı olmasının, Solana’yı DeFi yarışında daha da ileriye taşıyabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.