Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SOKE Varlık Alımını, Doğu Aras Enerji Temettü Kararını Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören SOKE GES yatırımıyla ilgili varlık edinimini, ARESE ise temettü kararını duyurdu. İşte detaylar;
SOKE Varlık Alımını, Doğu Aras Enerji Temettü Kararını Paylaştı
HABER GİRİŞ

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret (SOKE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Konya Ilgın’da güneş enerjisi santrali projesinin yapılacağı toplam 104.857 metrekare alana ait tarlanın 4.198.280 TL bedel karşılığında SYS Enerji Sanayi ve Ticaret’ten satın alındığını duyurdu.

Söz konusu GES’in toplam 8000 kWe gücünde kurulacağı ve 2022 yılında gerçekleşen elektrik enerjisi tüketiminin ortalama yüzde 68’ini karşılayacağı planlanıyor.

SOKE, günlük yüzde 3 düşüşle 13,7 TL’den işlem gördü.

Doğu Aras Enerji

Borsa İstanbul’da ARESE koduyla işlem gören Doğu Aras Enerji, 2022 yılı net karından pay başına net 1,2 TL temettü vereceğini bildirdi. Şirket geçen yıl 871.342.359 TL net kar açıklamıştı.

ARESE, günlük yüzde 2,4 yükselişle kapanışını 143,5 TL’den gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın