Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SOKE Varlık Alımını, Doğu Aras Enerji Temettü Kararını Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören SOKE GES yatırımıyla ilgili varlık edinimini, ARESE ise temettü kararını duyurdu. İşte detaylar;
SOKE Varlık Alımını, Doğu Aras Enerji Temettü Kararını Paylaştı

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret (SOKE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Konya Ilgın’da güneş enerjisi santrali projesinin yapılacağı toplam 104.857 metrekare alana ait tarlanın 4.198.280 TL bedel karşılığında SYS Enerji Sanayi ve Ticaret’ten satın alındığını duyurdu.

Söz konusu GES’in toplam 8000 kWe gücünde kurulacağı ve 2022 yılında gerçekleşen elektrik enerjisi tüketiminin ortalama yüzde 68’ini karşılayacağı planlanıyor.

SOKE, günlük yüzde 3 düşüşle 13,7 TL’den işlem gördü.

Doğu Aras Enerji

Borsa İstanbul’da ARESE koduyla işlem gören Doğu Aras Enerji, 2022 yılı net karından pay başına net 1,2 TL temettü vereceğini bildirdi. Şirket geçen yıl 871.342.359 TL net kar açıklamıştı.

ARESE, günlük yüzde 2,4 yükselişle kapanışını 143,5 TL’den gerçekleştirdi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu