Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Söke Un ABD’de Yeni Yatırım için Görüşmelere Başlıyor

Söke Değirmencilik, Rudi's Organic and Gluten Free Brands Inc.'nin azınlık paylarının satın alınması için görüşmelere başlanmasına karar verdi.
Söke Un ABD’de Yeni Yatırım için Görüşmelere Başlıyor
HABER GİRİŞ

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 25.08.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu. Yurt dışında büyüme ve gıda sektörünün katma değeri yüksek alanlarına yatırım yapma stratejisi kapsamında yeni yatırım kararı alındı.

Açıklanan karara göre Söke Değirmencilik, ABD’nin önde gelen gıda sertifikalarına sahip, organik, gluten içermeyen, lezzetli ekmek ve unlu mamuller üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmış olan Rudi’s Organic and Gluten Free Brands Inc.’nin azınlık paylarının satın alınmasına yönelik görüşmelere başlanılmasına karar verdi.

Söz konusu şirketin 1976 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde kurulduğu belirtildi. Sürece dair gelişmelerin ise Sermaye Piyasası Kanunu’na ve ilgili diğer yasal mevzuat hükümlerine uygun olarak paylaşılacağı vurgulandı.

Söke Un hisseleri (SOKE), dünden beri aşağı yönde hareket ediyor. Saat 13.46’da yüzde 3 değer kaybıyla 19,08 liradan işlem görse de bu hafta yüzde 10’dan fazla getiri sundu. Hisselerin aylık kazancı ise yüzde 20’nin üzerine çıkmış durumda.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.