Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Societe Generale Ferrari için Hedef Fiyat Tahminini % 40 Yükseltti

Societe Generale, Ferrari’nin çok daha iyi bir planı olduğunu söyleyerek şirket için hedef fiyat tahmini % 40 seviyesinde yükseltti. Detaylar şöyle;
Societe Generale Ferrari için Hedef Fiyat Tahminini % 40 Yükseltti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ferrari’nin şu anda çok daha iyi bir plana sahip olduğunu söyleyen Societe Generale, şirket için hedef fiyat tahminini % 40 oranında yükseltti. Ferrari’nin üst düzey müşterilere odaklanarak yenilenmesinin şirketin değerlemesi için bir ezber bozan olduğunu kaydeden Fransız banka, bugün yayınladığı notuyla sektörde büyük yankı uyandırdı. Hisse senedi analisti Stephen Reitman da notta; “durumlar değişti ve bu yüzden biz de Ferrari üzerindeki fikrimizi değiştirdik” ifadelerini kullandı.

Fransız banka Societe Generale, bugün yayınladığı notta Ferrari için fiyat tahminini % 40 seviyesinde yükselttiğini açıkladı.

Societe Generale Ferrari için Hedef Fiyat Tahminini % 40 Yükselttiğini AçıkladıFerrari’nin üst düzey müşterilere odaklanışının şirketin değerlemesi açısından büyük bir değişim olduğunu belirten Societe Generale’den Reitman, durumun değiştiğini bu nedenle otomobil markasıyla ilgili fikirlerini değiştirdiklerini dile getirdi.

Buna göre analist, Ferrari’nin SUV pazarına dönerek 2022 satış hedefine ulaşma yönündeki ilk planının rekabet nedeniyle zor olacağını, büyümek için yapılacak herhangi bir hamlenin markanın ayrıcalığına zarar verebileceğini bildirdi. Salı günkü kapanış fiyatı 128.95 dolarken, Fransız banka hedef fiyatı 94 dolardan 130 dolara çekti ve sat tavsiyesini tut ile değiştirdi.

Bu stratejinin Temmuz’da şirketten ayrıldığı duyurulan, kısa süre sona da hayatını kaybettiği öğrenilen FCA CEO’su Sergio Marchionne tarafından uygulamaya konduğu hatırlatıldı.

Societe Generale Ferrari'nin Değiştiğini Bu Nedenle Fikrini Değiştirdiğini SöylediEfsanevi CEO’nun yerine geçen Louis Camilleri ise Eylül ayında piyasalarda yeni bir güncelleme yaparak 2022 için hedef kazanç aralığını 1.8 milyar ila 2 milyar euro olarak belirlemişti. Yeni güncelleme Marchionne’nin 2 milyar euroluk rakamına kıyasla çok az bir geri çekme olduğunu gösterse de Societe Generale rakamların değişmemesine rağmen şirket stratejisinin değiştiğini aktardı.

Ve bu durum yeni ara dönem planının, Şubat’ta belirlenen temel finansal hedefleri tekrarlasa da Ferrari’nin bunu başarma yönteminin değişmiş gibi göründüğü belirtilerek anlatıldı. İlaveten analist, geçtiğimiz günlerde Paris Fuarı’nda görücüye çıkan Ferrari Monza SP1 ile SP2 modellerinin ardından şirketin zengin müşterilerinin arttığını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Zira Ferrari son modellerin Icona isimli sınırlı bir serinin parçası olduklarını söylemiş, arabaların 1.6 milyon euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı açıklanmıştı. Ayriyeten Ferrari bir SUV çıkış tarihini 2 sene öteleyerek tarihi 2022 olarak belirlemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.