Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SOCAR Türkiye’den Deprem için 55 Milyon Lira Bağış Fonu

“Yaralarımızı birlikte sarmak için seferber olduk” vurgusu yapan SOCAR Türkiye, deprem bölgesi için desteklerini açıkladı.
SOCAR Türkiye’den Deprem için 55 Milyon Lira Bağış Fonu
HABER GİRİŞ

SOCAR Türkiye, 6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için 55 milyon lira değerinde bağış fonu oluşturduklarını duyurdu.

Desteklerini sıralayan SOCAR Türkiye; Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki Hazar akaryakıt istasyonlarından tüm ambulans, itfaiye araçları, AFAD ve diğer kuruluşların kurtarma araçlarına ücretsiz benzin ve motorin desteği sağlıyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre deprem bölgesinde ikamet eden Azerbaycan vatandaşlarının tahliyesi kapsamında Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği’ne desteğin yanında AFAD’a 6.4 milyon lira tutarında temel ihtiyaç malzemesi iletildi.

Bununla birlikte AFAD’a, 3.5 milyon lira, AHBAP Derneği’ne de 2 milyon lira nakdi bağış gerçekleştirdikleri bildirildi. Göç İdaresi Başkanlığı yönlendirmesiyle bölgeye iletilmek üzere 500 bin lira tutarında malzeme temin edildi.

Deprem bölgelerindeki ekiplere gönderilmek üzere Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 500 bin liralık gıda desteği sağlanırken Enerji Ticareti Derneği’nin konteyner temini için 5.000 dolar tutarında bağış yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Aliağa Kaymakamlığı yakıt tankeri için 30 bin litrelik motorin temin edildi. SOCAR Türkiye Gönüllüleri olarak çalışma arkadaşlarının katılımıyla yardım kampanyası başlatan firma, çalışanlarının 8 Şubat itibarıyla başta AHBAP Derneği ve AFAD olmak üzere yaptığı bağış tutarının 1 milyon lirayı aştığı bilgisini verdi.

Bazı SOCAR Türkiye çalışanlarının arama kurtarma çalışmaları için Kahramanmaraş’a gittiği bilgisi paylaşıldı. Grup şirket TANAP aracılığıyla verilen destekler de şöyle belirtildi:

SOCAR Türkiye TANAP destek
Kaynak: SOCAR

SOCAR Türkiye’nin çalışma arkadaşlarının Kızılay’a kan bağışı yaptıkları da söylendi.

İlaveten deprem bölgesine yardım amaçlı gönderilecek uluslararası standartlara uygun konteynerlerin gemiden boşaltılması, gemiye yüklenmesi, karadan sevk için araçlara yüklenmesi, konteynerlerin liman sahasında stoklanması kapsamında SOCAR Terminal tarafından bedelsiz hizmet verilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.