Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Snapchat Hisseleri Beklenti Altı Bildirim Sonrası Sert Düştü

Snapchat hisseleri, şirketin yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin altında kalması ile beraber büyük kayıp yaşadı. Detaylar şöyle...
Snapchat Hisseleri Beklenti Altı Bildirim Sonrası Sert Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Snapchat hisseleri, yılın ikinci çeyreğinde analistlerin altında kalan mali sonuçlar sonrası yüzde 29’ye yakın düşüş yaşadı. Genel satışlar, üçüncü çeyrek için beklenenden biraz daha düşük bir toplam satış tahmini ile yıldan yıla yüzde 4 düştü.

Snap, bazı analistler tarafından, son zamanlarda mücadele eden ancak mütevazı bir iyileşme yaşayan dijital pazarlama harcamalarının öncüsü olarak görülüyor.

SNAP günlük grafik
Kaynak: TradingView

Morgan Stanley, 6,5 dolarlık bir fiyat hedefini ve sosyal medya hissesi üzerinde zayıf bir notu korudu. Bankanın analisti Brian Nowak, “Gelir sorgulanmaya devam ediyor. Reklam geliri ve katılım için rekabet etme maliyeti de artıyor.” diye konuştu.

Bank of America analisti Justin Post, tarafsız bir derecelendirme ve 11 dolar fiyat hedefini yineledi. BofA, “Reklamverenlerin daha az ilgi gösterdiğine dair işaretlere rağmen, Snap’in kullanım baskısı göz önüne alındığında çevrimiçi medya grubundaki diğer hisse senetlerini tercih etmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Snap hisseleri, Kasım 2021′de 73 doların üzerinde bir hisse fiyatına ulaştığından beri önemli ölçüde düştü. Şirket, Kuzey Amerika’da yavaşlayan günlük aktif kullanıcı büyümesiyle karşı karşıya kaldı ve birçok teknoloji şirketi gibi küresel iş gücünün yüzde 20′sini işten çıkarmak durumunda kaldı. Bu işten çıkarma turu 1.000’e yakın çalışanı etkilemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.