Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Snapchat Hisseleri 3. Çeyrek Raporu Sonrası Çakıldı

Sosyal medya şirketi Snapchat, 3. çeyrekte beklentilerin altında gelir bildirdi. Şirketin hisselerinde büyük düşüş var.
Snapchat Hisseleri 3. Çeyrek Raporu Sonrası Çakıldı
Yorum

Sosyal medya platformu Snapchat dün üçüncü çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Beklentilerin altında gelen rapor sonrası piyasaların açılması ile beraber şirket hisselerinde yüzde 30’un üzerinde düşüş meydana geldi. Şirket beklenmedik bir kâr açıkladı, ancak bir Refinitiv analist anketine göre, gelir beklenen 1,14 milyar dolara kıyasla 1,13 milyar dolar olarak tahminleri kaçırdı.

Bir gün önce 10 doların üzerinde işlem gören Snap hissesi, bugün itibarıyla 7,3 dolardan işlem görüyor. Sosyal medya şirketi, çevrimiçi reklam pazarındaki rekabetin bir sonucu olarak gelirlerinde düşüş gördü.

Bernstein analisti Mark Shmulik, hisse senedini daha iyi performanstan piyasa performansına indirdi ve fiyat hedefini 15 dolardan 9 dolara düşürdü.

SNAP günlük grafik
Kaynak: TradingView

Shmulik yatırımcılara yönelik bir notta, şirket için hala umut olduğuna işaret ederek, “Snap’ın kullanılmayan potansiyeli devam ediyor, ancak yakın vadede bir bükülme görmemiz olası değil. Yatırımcıyı ve kendi güvenimizi geri kazanmak zaman alacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Barclays, Snap’in performansına ilişkin analizinde daha iyimser bir duruş sergiledi ve şirketin zorlu geçişlerin üstesinden gelme konusunda uzun bir geçmişi olduğunu belirtti. Şirket üçüncü çeyrekte yıllık yüzde 19 artan günlük aktif kullanıcı sayısı ile popülaritesini artırmaya devam etmeyi başardı.

Snap hisseleri halihazırda dünya genelindeki resesyon korkularının bir parçası olarak düşen diğer teknoloji hisselerine katılıyor. Şirketin hisselerinde bugüne kadar yaşanan kayıplar yüzde 77’e ulaşmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu