Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SMRTG Yeni Siparişini Duyururken GESAN ise İhale Açıklaması Yaptı

SMRTG gün içinde ikinci kez sipariş aldığını paylaşırken Girişim Elektrik ise bir ihalede en avantajlı teklifi verdiğini duyurdu. İşte detaylar;
SMRTG Yeni Siparişini Duyururken GESAN ise İhale Açıklaması Yaptı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler bildirim akışının yoğun olduğu süreçte bilançolarını, ihalelerini, siparişlerini, temettü kararlarını ve diğer gelişmelerini güncel olarak paylaşarak yatırımcılarını bilgilendiriyor. Smart Güneş (SMRTG) yeni iş ilişkisini duyururken Girişim Elektrik (GESAN) de katıldığı bir ihaleyle ilgili detayları paylaştı.

SMRTG, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt içinde yerleşik bir müşteri ile güneş paneli satışına yönelik KDV hariç toplam 36.615.278 TL tutarlı sipariş için ön ödeme aldığını açıkladı.

Hissedarlarını memnun edecek bildirimleri arka arkaya paylaşan şirket, sabah saatlerinde yine 456.258.208 TL karşılığı tutarda sözleşme imzaladığını duyurmuştu.

Yatırımcıların yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan SMRTG’nin hisseleri sipariş açıklamalarıyla güçlendi ve saat 16:40 itibarıyla günlük yüzde 4 artışla 87 TL’ye çıktı.

Girişim Elektrik’ten İhale Açıklaması

GESAN, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından “Harici Tip OG Ayırıcı Alımı” ihalesine katıldığını, en avantajlı fiyatı vererek 1. olduğunu hatırlattı. Bu çerçevede bugün Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sözleşme daveti alındığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Sözleşmenin toplam bedelinin vergiler dahil 568.760 ABD doları (güncel kur ile 10.778.000 TL) olduğu ifade edildi.

GESAN, günlük yüzde 2,5 yükselişle 268 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.